Mademoiselle Berry 3. května v Akropoli

  • Mademoiselle Berry 3. května v Akropoli
    • 29.04.2009
    • Tisk

    Oblíbená francouzská šansoniérka Berry vystoupí 3.května od 19:30 v Paláci Akropolis. Umělkyně, kterou miluje celý frankofonní svět a její popularita se rychle šíří dál. Její šansony pohladí po duši a dovolí zapomenout na stres všedních dní. A co čem jsou? – samozřejmě hlavně o lásce…

    Sdílejte článek:

  
Pro francouzský hudební průmysl je jedním z nejlepších exportních artiklů. Album Mademoiselle, které ve Francii vyšlo před rokem, patřilo po dlouhé týdny k nejprodávanějším domácím titulům a kromě velké mediální publicity zajistilo Berry i desítky televizních vystoupení a následně koncertů, až po legendární pařížskou Olympii, která je zpravidla vrcholem každého velkého umělce.
U nás jsou francouzské interpretky vždy vystaveny jakémusi uměleckému podobenství s Amélií z Montmartru.Ten­hle slavný film u nás otevřel mnohem více dveře francouzskému šarmu, eleganci, ale také kráse a především romantice.
Životní příběh Berry je sám o sobě neobvyklý. V šestnácti letech se v touze po svobodě rozhodla zanechat školy a přihlásila se na divadelní fakultu. Stala se členkou divadelní společnosti a vystupovala na státních jevištích v Poitiers po boku zkušených herců. Tehdy objevila radost z textů současných autorů i klasiků. Příznivých kritik se dočkalo nastudování Moliérových Učených žen, kde si zahrála Henriettu.
Dalším darem byl její spisovatelský talent. Její první pokusy o texty pomalu dostávaly formu díky jazzovému skladateli Manouovi. Z partnerství s kytaristou Lionelem Dudognonem vzešlo dvanáct textů písní, hudebníci přidali tóny a zrodilo se album Mademoiselle. Pak už jen zbývalo najít firmu, kde by je mohli vydat. I tady jim štěstí přálo a ve známém nahrávacím studiu v Bruselu spatřila deska světlo světa… Berry začala koncertovat v Paříži, hrála jako předskokanka lidem jako jsou Michel Delpech, Bazbaz a Abd al Malik. A posluchači byli okouzleni. Debutové album Berry Mademoiselle vyšlo 25. února 2008.
Koncert Berry se uskuteční ve spolupráci s Francouzským institutem v Praze.

Videa a TV vystoupenínajdete na www.youtube.com/desetpatnactka
Více o Berry na oficiálních stránkách www.casadeberry.com

Vstupenky za 290 Kč v síti Ticketpro, Ticketportal a v pokladně Paláce Akropolis.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.