Blood Red Shoes v rámci svého evropského turné zahrají v Praze

  • Blood Red Shoes v rámci svého evropského turné zahrají v Praze
    • 25.05.2010
    • Tisk

    Anglická dvojice Blood Red Shoes se skládá z Laury-Mary Carter, která buší do kytary…

    Sdílejte článek:

Anglická dvojice Blood Red Shoes se skládá z Laury-Mary Carter, která buší do kytary, a Stevena Ansella, který mlátí do bubnů. Laura a Steve se potkali před šesti lety v Brightonu poté, co se jejich předchozí kapely Lady Muck a Cat on Form rozpadly.

Tehdy se nijak zvlášť dobře neznali, ale od té doby, co spolu skládají hudbu, si podle svých slov začali velmi dobře rozumět. Před publikem hráli už několik dní po první společné zkoušce.

„Vždycky jsme mezi námi cítili plno energie, i když nikdy dopředu nevíme, kam nás posune,“ říká kapela. Na počátku svého hraní vydali Blood Red Shoes několik sedmipalcových vinylů na maličkých nezávislých značkách jako Jonson Family nebo Try Harder. Tehdy ještě hudbu nahrávali přímo ve zkušebně na šestnáctistopý magnetofon a Laura k nim vybírala nebo navrhovala obaly. I dnes si však drží maximální kontrolu nad tím, co vydávají, jak to nahrávají a prezentují světu.

První album Blood Red Shoes nazvané „Box of Secrets“ vyšlo roku 2008 na labelu V2. Na produkci se podílel ještě Mike Crossey a je na něm zachycena většina písniček, které Laura a Steven tou dobou hráli na koncertech. Kolem jeho vydání kapela jezdila po celém světě, projela část USA, Japonsko i plno evropských zemí. Čechám se Blood Red Shoes doposud vyhýbali, velký úspěch však sklidili roku 2008 na slovenském festivalu Pohoda.

Letos Laura a Steven vydávají opět za pomoci Mika Crosseyho své druhé album Fire Like This, které se již dočkalo pochvalných recenzí v magazínu NME či na serveru Drowned in Sound. Dnes už mají za sebou bezmála pět set odehraných koncertů od soukromých bytových pařeb po předskakování Rage Against the Machine před zraky třiceti tisíc okouzlených Pařížanů. Blood Red Shoes se nezaleknou žádného publika, a aby nám ukázali, že ani proti ČR nejsou zaujatí, zahrnuli Prahu do svého koncertního kalendáře na podporu nového alba. Poprvé u nás zahrají Blood Red Shoes 19. listopadu v Lucerna Music Baru.

Vstupenky v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal zakoupíte od 21.5. za 350,– Kč + poplatky, , na místě pak za 450,– Kč.

Více info na:

www.bloodredshoes.co.uk

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.