Další rebelující dámou v Městské knihovně bude Lenka Dusilová | ABradio.cz

Další rebelující dámou v Městské knihovně bude Lenka Dusilová

  • Další rebelující dámou v Městské knihovně bude Lenka Dusilová Fotogalerie (23)
    • 20.05.2010
    • Tisk

    Poslední koncert cyklu Rebelující dámy české hudby slibuje dokonalé souznění tří rozdílných hudebních…

    Sdílejte článek:

Poslední koncert cyklu Rebelující dámy české hudby slibuje dokonalé souznění tří rozdílných hudebních světů. Odehraje se 10. června tradičně ve velkém sále Městské knihovny v Praze a představí mimo jiné uskupení Eternal Seekers.

Jedná se o společný projekt zpěvačky Lenky Dusilové, jazzové skladatelky a klavíristky Beaty Hlavenkové a kvarteta Clarinet Faktory, který okouzluje hudbymilovnou veřejnost už dva roky. Stejnojmennou nahrávku z roku 2008 i její koncertní ztvárnění doprovází samá superlativa a nadšené reakce z řad kritiků i publika.

Návštěvníci koncertu se mohou těšit na harmonické spojení hudby a poezie převážně z pera slezského básníka Bogdana Trojaka, držitele Ortenovy ceny i ocenění Magnesia Litera.

Letos se v rámci cyklu Rebelující dámy české hudby představilo několik zpěvaček. Od hravé Radúzy, přes přemýšlivou Dagmar Voňkovou, živelnou Tonyu Graves až k nadcházejícímu závěrečnému koncertu Lenky Dusilové jsou to všechno dámy, které si svým osobitým pojetím hudby získaly nezastupitelné místo na domácí hudební scéně.

Další podrobnosti najdete na:

www.taktika-muzika.cz

www.mlp.cz

www.eternalseekers.cz

Lenka Dusilová získala několik výročních hudebních cen Anděl a patří k nejvýraznějším osobnostem domácí hudební scény. Vystupovala s hardrockovou skupinou Sluníčko a v letech 1994 – 1997 zpívala se skupinami Lucie a Pusa, v roce 2003 spolupracovala s Čechomorem na albu Proměny.

Od roku 2000 nahrává a koncertuje Lenka Dusilová se svou doprovodnou kapelou. Její nejzralejší deskou je nadžánrové album Mezi světy (2006), na kterém se sešli čeští i američtí muzikanti (mj. bubeník Scott Amendola, spoluhráč Madeleine Peyroux nebo Billa Frisella).

V roce 2007 absolvovala turné po USA, kde si zahrála i společně s ikonou moderního country Emmylou Hartus. Na české scéně se nenápadně sžívala s hudebníky z postjazzového Vertigo Quintetu.

Se svou nejnovější skupinou Eternal Seekers natočila v roce 2008 album, za které získala cenu Anděl.

A ještě pár slov o Clarinet Faktory: před více než deseti lety ho založili Jindřich Pavliš, Luděk Boura, Vojtěch Nýdl a Petr „Pepino“ Valášek. Jejich tvorba je propojením jazzu, crossoveru, etnických inspirací, minimalismu a elektroniky. Skladbu Orlík z alba Ozvěny z kamene ocenila porota, ve které zasedal mj. Tom Waits, Jerry Lee Lewis nebo Robert Smith, v soutěži International Songwriting Competition v americkém Nashvillu.

Další vystupující bude 10. června v Městské knihovně v Praze Beata Hlavenková. Ta vystudovala skladbu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Ve studiích pokračovala na University of Massachusetts v americkém Amherstu, kde absolvovala v oboru Skladba, jazzová skladba a orchestrace. Vede vlastní trio, kde s ní hraje bubeník Pavel Bady Zbořil, Jiří Slavíček nebo Roman Vícha a střídají se kontrabasisté Rastislav Uhrík a Tomáš Liška. V roce 2009 natočila v New Yorku své první autorské album Joy For Joel.

Lucie – Lucie (živě v Opeře)

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.