Blyštivě futuristický výlet s partou Black Eyed Peas

  • Blyštivě futuristický výlet s partou Black Eyed Peas Fotogalerie (25)
    • 17.05.2010
    • Tisk

    Kdo se rozhodl nedělní večer netrávit sledování TV a vyrazil do pražské O2 areny, rozhodně nelitoval.

    Sdílejte článek:

Kdo se rozhodl nedělní večer netrávit sledování TV a vyrazil do pražské O2 areny, rozhodně nelitoval. Na programu byla ohromující show plná laserů, světel a lesku v režii losangelských Black Eyed Peas.

Už před koncertem organizátoři avizovali, že toto bude akce roku. BEP si s sebou vezli víc kamionů než hvězdá Madonna a doprovod jim tvořilo na 150 lidí. Black Eyed Peas tak obsadili se svým doprovodem celé podzemí O2 arény (co všechno obnášeli požadavky BEP čtěte: Black Eyed Peas nepatří zrovna k nejskromnějším kapelám ). Také se stavělo předsunuté podium, které sice ubralo místa na stání, ale o to „živější“ zážitek divákům přineslo.

Celou tuhle světélkující party zahájila Cheryl Cole. Tato bývalá členka dívčí kapely Girls Aloud a porotkyně britského X Factoru ovšem příliš neoslnila…tedy, až na pánskou část publika, které zajisté zaujal její obleček, který byl tělové barvy a jasně kopíroval siluetu štíhlé divy. Ovšem, jak už to při úloze předskokana bývá, Cheryl se mohla snažit sebevíc, ale šestnáctitisícový dav si na svou stranu ne a ne dostat. Reakce publika byly chladné, při nejznámějších hitech sice zareagovali potleskem, ale žádné bouřlivé ovace se nekonaly.

Po deváté hodině se za frenetického vřeštění hala potemnila, aby se za chvíli proměnila v jeden velký blikající organizmus. Za zvuků intra se „na paprsku“ snesli (pěkně jeden po druhém) všichni čtyři členové kapely. Ve futuristických blyštících se oblečcích rozjeli večer songem Let´s Get It Started. Publiku chvilku trvalo než se naplno chytlo, ale pak už se drželo a nepustilo do samého konce. Při následné Rock That Body se krom rozjuchané čtveřice roztančily i reproduktory, tedy tanečníci ve vskutku vyvedených kostýmech (posuďte z fotek ). Při v rádiích omílané Meet Me Halfway se hala proměnila v jednu obrovskou oblohu s hvězdami a Will.I.Am se v nasazených popruzích dokonce proletěl nad podiem.

Dvouhodinová efektivní a dechberoucí show byla rozhodně dokonalá pastva pro oči, kdy bylo někdy až obtížné bedlivě sledovat projekce a dění na podiu, ovšem ne vždy tak dokonalá pro uši. Slabším místem celého večera byl Will.I.Amův. zpěv, který se ovšem naštěstí v druhé polovině koncertu srovnal.

Oproti tomu Fergie má hlas jak zvon a stejně tak vysokou dávku sex-appelu, takže ten večer bylo nejvíce pohledů upřeno určitě na ni.

Velmi dobře působila část, kde každý z členů kapely dostal prostor pro své sólo, v němž se představil. Jako první přišel Apl.de.ap, ten se představil s písní Bebot, kterou na konci okořenil i několika salty a Mare v níž vysekl poklonu České republice. Raper Taboo se při skladbě Rocking To The Beat vznášel nad hlavami publika na modře zářící motorce, což nejednomu návštěvníkovi spustilo dolní čelist směrem k zemi. Fergie v třpytivém oblečku s ostny, (Fergie ten večer vystřídala několik kostýmů, které by jí i slavná Barbarella mohla závidět!), přišla s výběrem písní ze svého sólového debutu The Dutchess. Navíc se blýskla i při komunikaci s publikem, kdy si od jedné z fanynek vypůjčila svůj portrét, aby jej všem ukázala.

A teď si představte, že celou tuhle totálně rozjetou taškařici vezme do svých, teď zas pro změnu robotických, rukou rapper Will. I. Am. a na předsunutém mini podiu nad hlavami už tak dost rozjařeného kotle se chopí DJských hejblátek a rozjede tam svůj set. Co z toho vzejde? Mejdan jako „prase“! K slyšení byly úryvky z takových pecek jako jsou Smells Like Teen Spirit od Nirvanay, Jacksonův Thriller přes populární Song 2 od britských Blur až po Sweet Dreams od Eurytmics či Jump Around od House Of Pain. Věřte, že tahle pekelně namíchaná kombinace dostává našlapanou halu do maximálního varu!

Celý večer byl vlastně jedna velká rozvařená show, která cestou k závěru nabírala na větších a větších obrátkách! Při Pump It z desky Monkey Business měla ochranka O2 areny co dělat, aby nadšené publikum vracela zpět do sedaček, protože sedět v klidu byl ten večer úkol věru nesplnitelný.

Po Where Is The Love? si BEP vyžádali vykřičení přídavku, ovšem pobízet už tak dost rozjeté poblikum opravdu netřeba. Tak rozvařenou halu jako při Boom Boom Pow či závěrečné konfetami zasypané I Gotta Feeling přebije snad už jedině na listopad avizovaný koncert extravagantní Lady Gaga! I když…kdo ví…!? ;-)

Fotoreport z koncertu Black Eyed Peas najdete zde

Set-list koncertu: Let's Get It Started, Rock Your Body, Meet Me Halfway, Alive, Don't Phunk With My Heart, Will.I.Am freestyle, Imma Be, My Humps, Missing You, Bebot-Mare (Apl.de.ap), Rockin To The Beat (Taboo), Fergalicious-Glamorous/Big Girls Don't Cry (Fergie), Will.I.Am DJ set, Pump It, Don't Lie, Shut Up, Where Is The Love?, Party All The Time/Showdown, Boom Boom Pow, I Gotta Feeling

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.