Duet Přišlo mi to vhod míří do rádií | ABradio.cz

Duet Přišlo mi to vhod míří do rádií

  • Duet Přišlo mi to vhod míří do rádií Fotogalerie (11)
    • 25.04.2009
    • Tisk

    První singl Přišlo mi to vhod, duet Richarda Krajča a Jany Loty, z alba Kudykam uslyšíte od 11. května ve vysílání českých rádií. Premiérově jej nyní hraje Ráááádio Impuls, od 28. dubna do 10. května nabídne posluchačům možnost stáhnout si tuto píseň zdarma z webových stránek www.implus.cz.

    Sdílejte článek:

  
Divadelní hraMichala Horáčka s hudbou Petra Hapky Kudykamje vymezena 2009 verši. A také 19 písněmi. Některé z nich jsou už dobře známými hity (V Penziónu Svět, Strážce plamene, Rozeznávám), valná většina ale vznikla právě pro Kudykama. Nebudou ovšem znít jen ve Státní opeře Praha, kde se bude Kudykam od 21. října po tři sezony uvádět, chystá se i vydání desky. Tu anoncuje první singl, duet Richarda Krajča a Jany Loty Přišlo mi to vhod. *„Myslím, že píseň Přišlo mi to vhod je tou správnou vlajkovou lodí jak alba, tak celého představení Kudykam. Jde o typicky hapkovskou, silnou melodii s klasicky hlubokým a intimním textem Michala Horáčka. K tomu dva výrazné a podmanivé hlasy… S takovým materiálem je radost pracovat,“*pochva­luje si Ondřej Brzobohatý, který má na starosti instrumentaci a hudební nastudování představení Kudykam.
Richard Krajčo dostal od autorů na výběr z několika písní. Proč sáhl právě po „Přišlo mi to vhod“?*„Líbí se mi její text a příběh. Ze spolupráce s Michalem Horáčkem jsem nadšený, plním si tím své sny. Když jsem ještě pouštěl desky s jeho texty v klubech na Ostravsku, říkal jsem si, že by bylo skvělé jednou si na takovéhle desce zazpívat… Teď se mi to splnilo dokonce už podruhé.“*
Richardu Krajčovi v poetickém dialogu písně Přišlo mi to vhod zdatně sekunduje Jana Lota, nová tvář české hudební scény vládnoucí osobitou barvou hlasu. Před mikrofonem se s Richardem nesešli poprvé.*„Shodou náhod se Jana objevila ve studiu, když jsme s Kryštofem natáčeli album V siločárách. Domluvili jsme se tehdy, že nám nazpívá pár vokálů,“*vzpomíná Richard Krajčo.
K natáčení singlu pro Kudykama přiznává, že na začátku nahrávání byl trochu nervózní.*„Ve studiu bylo docela dost lidí a na to nejsem zvyklý. Když nahrávám naše věci, bývám sám jen se zvukovým mistrem, abych měl klid a mohl se soustředit. Ale ve výsledku šlo o velmi příjemnou záležitost, vše bylo hotovo překvapivě ještě rychleji než obvykle.“*Atmosféru a průběh nahrávání singlu skvěle zachytil videoklip k písni Přišlo mi to vhodrežiséra Jana Mudry. Tento zkušený dokumentarista je s kamerou v ruce nenápadným svědkem všech podstatných událostí a aktivit, které se kolem Kudykama dějí. Premiérové vysílání videoklipu nabídne server iHNED.cz od 27. dubna a televizní premiéra bude odvysílána hned následující den na TV Óčko.
Písně dvojice Michal Horáček a Petr Hapka- po pětadvaceti letech spolupráce už osvědčené značky té nejvyšší kvality – si velmi často vysloužily přízeň posluchačů a podobný osud dost možná čeká i songy z představení Kudykam. V hodnocení „hitových“ vyhlídek novinky Přišlo mi to vhod je Richard Krajčo zdravě opatrný:„Člověk dopředu nikdy neví, která píseň se chytne. Je to sázka, a možná proto to pana Horáčka tak baví. Hodně záleží, jak konkrétní skladba zadrnká lidem na ukryté struny. Ale ambice dotknout se jich píseň Přišlo mi to vhod určitě má.“ A proto možná už nedlouho po premiérovém uvedení v českých rádiích bude v tramvaji nebo na ulicích k zaslechnutí tiché pobrukování: Přišlo mi to, přišlo vhod, že usnulas tu nepřikrytá, tvá pleť jak okno, za nímž svítá… a já byl ten, co jenom špitá o tom, co mu přišlo vhod…
Zájemci o představení Kudykam si mohou vstupenkyzajistit v pokladně Státní opery Praha nebo v síti Bohemia Ticket. Následně také v pokladnách Divadla Broadway a Divadla Hybernia, v sítích Ticketportal, Ticketstream, Ticketpro, Ticket Art a Sazka.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.