Temný debut kapely Night je ostrý jako čepel

  • Temný debut kapely Night je ostrý jako čepel Fotogalerie (9)
    • 14.05.2010
    • Tisk

    Divoké noci na tripu, ale i temné noční můry, které vám nedají spát. Na debutovém albu…

    Sdílejte článek:

Divoké noci na tripu, ale i temné noční můry, které vám nedají spát. Na debutovém albu zkušených muzikantů Night, nazvaném výmluvně High End Low Liberation, se dočkáte obojího.

Snad ani nejde uvěřit tomu, že to nebyl záměr. Noc v jejich podání totiž nekončí. Trvá a nakažlivě se šíří dál. „Ve skutečnosti jsme docela veselí lidé, temnou desku jsme tedy nijak neplánovali. Je ale pravda, že hodně věcí je inspirováno lidskými tragédiemi a depresemi,“ říká frontman Amák (ex Blank, Sunshine).

Album H.E.L.L. tak působí jako předzvěst Soudného dne. Jenže: čeká na nebohou posluchačovu duši před Božím trůnem vyhlídka na věčná muka, nebo obnova a naděje? Ať tak či onak, Night natočili album ostré jako čepel. Skladby v jednu chvíli až post-rockově gradují, jindy přímočaře a nemilosrdně řežou, vše s dynamikou a v aranžích, která se hned tak nevidí. Posluchač je ve všem tom rauši jako na kolotoči. Před očima mu běží filmové pásy s popiskami Murder In You, Superstition Kills nebo Digin’ The Grave. A všude přítomný (ne)veselý klaun se zběsile chechtá.

Night zformoval producent Amák, který přišel s konceptem, texty a hudebními fragmenty. Projekt rozjel se starými známými, kytaristou Patrikem a baskytaristou Danielem. Všichni tři pochází z Tábora a dříve působili nebo působí v kapelách Blank, Waawe, C, Sunshine, Please The Trees a Veena. Trio následně doplnil bubeník Zdeněk z backline service firmy Nomads of Prague, který dříve hrál v jesenických Priessnitz.

Debut Night – High End Low Liberation vydává 17. 5. 2010 X Production ve spolupráci s Election Recors.

Kapela vznikla v roce 2008 a její členové ve svých mateřských kapelách odehráli stovky koncertů po Evropě, USA a Japonsku. Sdíleli pódium například s No Means No, Sparta, Further Seems Forever, Alkaline Trio, The Faint, Trail of Death nebo Woven Hand. V roce 2009 se Amák přestěhoval do Londýna, kde kapela v prosinci téhož roku odehrála první koncert. A nyní přichází H.E.L.L. a s ním koncerty v Anglii, Čechách i na Slovensku…

Night:

Amák – vocal, guitar, synth programing

Daniel – bass

Patrik – guitar, keyboards

Zdeněk – drums

Aktuální koncerty:

13.5. „229“, Marylebone, London

14.5. Purple Turtle, Camden, London

15.5. Dusk Till Dawn, Islington, London

17.5. TBA, Frankfurt Am Main

18.5. Mumie, Ústi nad Labem

19.5. TBA, Bratislava

20.5. Fléda, Brno

21.5. Pod Lampou, Plzeň

22.5. Tradiční Kloub, Sušice

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.