Ewa Farna bude hlavní hvězdou sobotního Out of Home

Už tuto sobotu 15. května se v Praze počtvrté uskuteční hudebně-zážitkový festival Out of Home. Jeho cílem je upozornit na problematiku mladých lidí, kteří v osmnácti letech opouštějí dětské domovy a začínají svůj samostatný život.

Na 250 dětí z dětských domovů si na různých místech hlavního města vyzkouší hru, která by měla prověřit, jak umějí naložit se svým volným časem. Na více než deseti stanovištích budou na účastníky celodenního klání čekat aktivity a úkoly, se kterými se mohou setkat i v běžném životě, ale zatím o nich nemají ponětí.

Hra jim má ukázat, jak mohou trávit efektivně svůj volný čas, i když na své koníčky nebudou mít moc peněz. Také jim bude doporučena cesta, jak navázat kontakt s okolím a získat například nové přátele. Krom návštěvy galerie nebo kina, si také zkusí in-liny, boulder, jízdu na kole a breakdance.

V souvislosti s Evropskou akcí o drogách (EAD), do které se zapojil i organizátor festivalu – o.s. Mimo domov, se v rámci zážitkové HRY bude také hovořit o drogách, rizicích spojených s jejich užíváním a možné prevenci. Právě plnohodnotné trávení volného času může totiž mladým lidem pomoci k tomu, aby neměli potřeby a tendence užívat návykové látky.

Sobotní podvečer bude v KC Vltavská patřit koncertu Ewy Farne, který bude určený jak dětem z dětských domovů z celé České republiky, tak široké veřejnosti.

Letošní Out of Home je navíc spojen s hrdinou nového filmu Jana Svěráka Kuky se vrací. Příběh medvídka, kterého vyhodí maminka malého astmatického chlapce Ondry do popelnice, je plný zvratů a napínavých dobrodružství. Kuky se na cestě domů setkává s nejrůznějšími postavami, potká dobro i zlo, čelí nástrahám. Každý se musí vypořádat s životními překážkami po svém, stejně tak i děti, které odcházejí z dětských domovů v osmnácti letech.

Česká republika patří mezi země s nejvyšším počtem dětí, které žijí mimo svůj původní a přirozený domov. Vyplývá to z údajů Ústavu pro informace ve vzdělávání. Jejich počet navíc neustále roste. V dětských domovech a výchovných a diagnostických ústavech je kolem 8 tisíc dětí. Návrat do reálného života ve chvíli, kdy dosáhnou osmnáctého roku, je pro ně velice obtížný.

Další informace o Out of Home najdete na www.mimodomov.cz

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v síti Ticketpro, Ticketportal a v KC Vltavská.

Hudební program festivalu Out of Home v KC Vltavská:

19:00 – 19:45 – Eddie Stoilow

20:15 – 21:15 – Ewa Farna

21:45 – 22:45 – Sunflower Caravan

22:45 – 23:30 – 4signs

23:30 – DJ Friky

Ewa Farna – Boží mlejny melou

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.