Termín premiéry obnoveného Jesus Christ Superstar je na světě

  • Termín premiéry obnoveného Jesus Christ Superstar je na světě Fotogalerie (19)
    • 13.05.2010
    • Tisk

    Poprvé se tak příznivci této rockové opery budou moci představením v Hudebním divadle Karlín…

    Sdílejte článek:

Poprvé se tak příznivci této rockové opery budou moci představením v Hudebním divadle Karlín pokochat 11. listopadu letošního roku. V hlavních rolích zazáří mnozí z umělců, kteří účinkovali v „Ježíšovi“ už v někdejším kruhovém divadle Spirála na holešovickém Výstavišti.

Hlavní role Ježíše připadla Kamilovi Střihavkovi. Máří Magdalenu pak ztvární Bára Basiková. Režisérem karlínské verze, která využívá původní text Michaela Prostějovského, bude Američan Gabriel Barre.

Zkoušet se začne 12. července. Z původního obsazení se v Karlíně objeví také představitel Annáše Jindřich Vobořil. Ten na kruhové scéně odehrál rekordních 1 224 představení. V dalších rolích se v Karlíně představí například Viktor Dyk a Václav Noid Bárta v roli Jidáše, Dasha jako alternace Máří Magdaleny nebo Jiří Korn a Ondřej Brzobohatý jako Hérodés.

Úplně novou tváří muzikálové scény je vítěz konkurzu Michal Skořepa, který bude alternovat jako Ježíš i Jidáš. Skořepa byl tím nejlepším z celkem šesti stovek kandidátů.

Česká verze opery Jesus Christ Superstar měla v 90. letech v divadle Spirála zatím nepřekonaných 1288 repríz a zhlédlo ji na 850 tisíc diváků. Bára Basiková nové představení komentuje: „Těším se na to, že se nejen vrátí lidé, kteří Ježíše viděli před lety, ale přijde nová generace, která to zná jen z vyprávění a nahrávek.“

Muzikál Jesus Christ Superstar vytvořili textař Tim Rice a skladatel Andrew Lloyd Webber v roce 1969. Vypráví o posledních dnech Ježíše Krista od jeho příchodu do Jeruzaléma až po ukřižování. Uveden byl nejprve v londýnském West Endu a následně i na Broadwayi. O čtyři roky později vznikl podle divadelního muzikálu slavný film v režii Normana Jewisona.

Na pražském Výstavišti se hrál v letech 1994 až 1998 s Kamilem Střihavkou a Danem Bártou v hlavních rolích. K desátému výročí derniéry připravil hudebník a dirigent Ota Balage řadu večerů s jeho koncertní podobou, které byly uvedeny na karlínské scéně i mimo Prahu. Definitivně skončily loni v zimě.

Pár koncertů se odehrálo v letech 2000 až 2003 v Praze, Brně, Pardubicích a na dalších místech. Natočil se na nich televizní záznam. Jeho DVD podoba vyšla před dvěma lety.

V pražské verzi Jesus Christ Superstar se během čtyř let vystřídalo 72 herců, 80 hudebníků, čtyři dirigenti, tři inspicienti a téměř čtyřicet členů techniky. Kamil Střihavka jako Ježíš odehrál přes 760 představení. Na kontě Dana Bárty, který za Jidáše získal cenu Thálie, jich bylo přes 550. Bára Basiková zpívala nejméně na 630 večerech.

Kamil Střihavka a BSP – Země vzdálená

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.