Přijedou Manfred Mann´s

  • Přijedou Manfred Mann´s Fotogalerie (22)
    • 29.04.2009
    • Tisk

    28. května od 20:00 hodin se v pražském Retro Music Hall uskuteční koncert legendární kapely Manfred Mann´s. Naposledy u nás byli před 44 lety, kdy v roce 1965 vystoupili na Jazzových dnech.

    Sdílejte článek:

   
Manfred Mann´s vznikla v roce 1961 pod názvem Chepter. V počátcích byla ovlivněná jazzem a jazz rockem a na bigbitovém poli působí téměř 50 let. Cesta k úspěchu vedla přes pop. Začalo to hity 5–4–3–2–1, Ragamuffin Man*a pochopitelně legendární Do Wah Diddy Diddy, Ha!Ha!Said The Clown, My Name is Jack, Blinded By The Light*nebo *Davys On The Road Again a *Mighty Quinn, které mluví samy za sebe.
Manfred Mann bývá označován za jednoho z nejvýznamnějších průkopníků syntezátorů v rockové hudbě a rozhodně za jednoho z nejcitlivějších myslitelů jazzu, rocku a popu. Legendárními členy kapely byli Tom McGuinness, Mike Vickers, na krátký čas Jack Bruce.
Hlavní postavou této skupiny byl od počátku „bílý“ Jihoafričan Manfred Mann(vlastním jménem Michael Lubowitz). Jako teenager, ovlivněný Johnem Coltranem a Milesem Davisem, hrával v tančírnách a kavárnách v Johannesburgu a studoval klasickou hudbu na univerzitě Witwatersrand. V roce 1961 se Manfred Mann přestěhoval do Londýna, kde spoluzaložil rhythm & bluesový soubor The Mann – Hugg Blues Brothers, který na konci roku 1962 překřtil na Manfred Mann. Debutové album Five Faces of Manfred Mann (1964) bylo bluesově zaměřené. Koncem roku 1969 se kapela, unavená komerčním kolotočem, rozpadla a zůstali jen Mann a Hugg, kteří vystupovali pod označením Manfred Mann Chapter Three. V polovině roku 1971 Manfred Mann utvořil novou sestavu, ve které kromě něj hrál kytarista a zpěvák Mick Rogers, bubeník Cris Slade a baskytarista Colin Pattenden. V únoru 1972 tato formace vydala již pod inovovaným názvem Manfred Mann´s Earth Band eponymní debutové album. Na počátku osmdesátých let vzniklo v zúžené sestavě scvrklé na trio, Manfred Mann, Pat King a nový bicmen John Lingwood, které hrálo s najatými hudebníky a zpěváky. V polovině devadesátých let se Manfred Mann s Chrisem Thompsonem obklopili novými hudebníky, Noelem McCallaem, Stevem Kinchem a bubenickým veteránem Clivem Bunkerem. V závěru roku 2004 Manfred Mann vydal se svou kapelou Manfred Mann's Earth Band nové studiové album nazvané 2006 a následovala desku Manfred Mann's Earth Band (2006).
Kapela v současnosti hraje ve složení: Manfred Mann (klávesy a doprovodný zpěv), Mick Rogers(kytara a zpěv), Noel Mccalla (zpěv), Steve Kinch (baskytara) a Geoff Dunn (bicí).
V podstatě neexistují statistiky o přesném počtu vydaných nahrávek této legendární skupiny, ale zhruba se jedná o 22 singlů ve Velké Británii, 6 – EP´S a 12 alb, která byla vydána celosvětově.
Vstupenkyv před­prodeji za 590 Kč v sítích Ticketstream a Ticketpro.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.