Další punk-rockový svátek v Lucerně! Přijedou Alkaline Trio!

  • Další punk-rockový svátek v Lucerně! Přijedou Alkaline Trio! Fotogalerie (2)
    • 11.05.2010
    • Tisk

    Další dluh vůči punk-rockovým fanouškům v České republice bude již ve středu 12. května smazán…

    Sdílejte článek:

Další dluh vůči punk-rockovým fanouškům v České republice bude již ve středu 12. května smazán – v pražském Lucerna Music Baru totiž vystoupí chicagská trojice ALKALINE TRIO v čele se zpěvákem a kytaristou Mattem Skibou.
Její vystoupení bude v naší zemi premiérové, přestože patří už třináct let mezi nejstabilnější pilíře punk-rockového žánru, konkrétně jeho nejmelodičtěj­ší větve.
Ač by někdo díky propojení s Blink 182 či MxPx možná pro zjednodušení zařadil tvorbu A3 do kategorie „pop-punk“, označení by to nebylo zcela správné – podobně jako např. u The Bouncing Souls, AFI, Hot Water Music, The Ataris nebo Face To Face mají A3 úžasný talent (ne-li úplně nejúžasnější) kombinovat pop-punkovou zpěvnost s neotřelou melancholičností a zvláštní romantickou náladou, která koresponduje spíše s tvorbou amerických alternativních a indie-kapel.
Dalším typickým úkazem A3 je jejich neobyčejná produktivita – během 13 let stihli vydat velmi slušný počet sedmi řadových alb, z nichž se nejpozitivnějšího ohlasu dostalo pátému z nich – „Crimson“ z roku 2005 produkované nebožtíkem Jerry Finnem je ve své kategorii skutečným mistrovským dílem. 
Vydavatelským domovem Alkaline Trio byla v průběhu let celá řada zásadních punk-rockových labelů v USA - Vagrant Records počínaje přes Asian Man, Jade Tree, BYO až k Epitaphu, kde A3 vydali svůj poslední počin, ambiciózní „This Addiction“.   Před Alkaline Trio rozehřejí publikum v Lucerna Music Baru domácí The Blinddaters a pětice Paige z Velké Británie.
Koncert začíná ve 20 hodin, vstupenky jsou v prodeji v předprodejních sítích Ticketpro a Ticketportal, jakožto i přímo v pokladně klubu.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.