Thrashmetaloví fanoušci jásají: Joey Belladonna je zpátky v Anthrax!

Už minulý měsíc se v kuloárech začalo šuškat o tom, že by se Belladonna mohl do Anthrax vrátit, protože byl v New Yorku zastižen ve společnosti bubeníka Charlieho Benante a baskytaristy Franka Bello. Celá kapela — Benante, Bello, a kytaristi Scott Ian a Rob Caggiano právě oficiálně potvrdili, že je to tak. Joey Belladonna je opět členem Anthrax.

Belladona se znovu objeví na pódiu na turné „velké čtyřky“ společně s Metallicou, Slayer a Megadeth v rámci série festivalů Sonisphere v deseti evropských městech. Samozřejmě si tak Anthrax ve výše zmíněné sestavě budou moci užít i fanoušci v České republice.

„Jsem nadšený!,“ prohlásil Scott Ian. A dodal: „Joey a ostatní z kapely se přijeli podívat na můj koncert v newyorském klubu. Neviděl jsem Joeyho roky a najednou mi zaklepal na rameno. Okamžitě jsme si padli do náručí. Bylo to, jako kdyby nikdy neproběhlo žádné odloučení. Ta chemie v kapele je fakt zajímavá věc. Prožili jsme s Joeym spoustu společných let, vyrostli jsme spolu a naprosto dokonale se známe.“

Joeye Belladonna byl výrazným členem Anthrax v letech 1985 až 1992. Zpíval na většině nejúspěšnějších alb jako Spreading the Disease, Among the Living a Persistence of Time. K původní sestavě kapely se pak na krátkou dobu vrátil v letech 2005 až 2007, kdy se jelo turné Among the Living Tour. Ale teď je prý situace jiná. Belladonna vysvětluje: „Byl jsem v kontaktu s Charliem a Frankem, pak mi zavolal jejich manažer s tím, že mě chce kapela zpátky. Nemohl jsem tomu uvěřit. Senzace! Už jsme začali komunikovat stejným způsobem jako kdysi. Všechno je v pohodě a je to fajn.“

Se staronovým frontmanem pojedou Anthrax už zmíněné letní turné a plánují také nahrát novou desku. Po posledním koncertu v rámci Sonisphere festivalů někdy na začátku srpna se kapela vrátí do Států a začne psát a zkoušet materiál na nové album. To má vyjít začátkem příštího roku.

Anthrax prodali po celém světě na 10 milionů alb a brzy oslaví 29 let na scéně. Mají na kontě několik zlatých a platinových desek. Několikrát byli nominováni na cenu Grammy. Sklízí úspěchy u kritiků, médií i fanoušků.

Anthrax se objeví na následujících místech:

16. června 2010 – Polsko, Varšava – Sonisphere

18. června 2010 – Švýcarsko, Wil – Sonisphere

19. června 2010 – Česká republika – Sonisphere

20. června 2010 – Rakousko, Vídeň – Arena Wien

22. června 2010 – Bulharsko, Sofie – Sonisphere

24. června 2010 – Řecko, Atény – Sonisphere

26. června 2010 – Rumunsko, Bukurešť – Sonisphere

27. června 2010 – Turecko – Sonisphere

31. června 2010 – Velká Británie, Knebworth – Sonisphere

1. srpna 2010 – Belgie, Lokerse – Lokerse FeeSten Festival

3. srpna 2010 – Holandsko, Hengelo – Metropool

5. srpna 2010 – Rusko, Moskva – B1

7. srpna 2010 – Švédsko, Stockholm – Sonisphere

8. srpna 2010 – Finsko, Pori – Sonisphere

Anthrax – Among The Living (live)

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.