Post-Hardcoreová smršť v čele s Alesanou dorazí v neděli do Prahy | ABradio.cz

Post-Hardcoreová smršť v čele s Alesanou dorazí v neděli do Prahy

  • Post-Hardcoreová smršť v čele s Alesanou dorazí v neděli do Prahy Fotogalerie (10)
    • 07.05.2010
    • Tisk

    Již pozítří, v neděli 9. května jistě zavítá do pražského Lucerna Music Bar početné obecenstvo…

    Sdílejte článek:

Již pozítří, v neděli 9. května jistě zavítá do pražského Lucerna Music Bar početné obecenstvo, aby zhlédlo vystoupení čtyř mladých progresivních hudebních souborů, jimž je blízký post-hardcoreový sound.

Britští Bury Tomorrow, kteří celý večer otevřou, se nechali inspirovat nejpopulárnější, ale i nejnudnější větví tohoto žánru - tzv. „metalcorem“ - a právem divákům budou připomínat esenci tvorby svých v Praze již vystoupivších krajanů Architects, The Casino Brawl či Asking Alexandria. Nelze jim ale upřít energický náboj, výbornou instrumentální zručnost a občasné nečekané momenty stavěné na neotřelých zpěvových melodiích.

Po nich přijde na řadu Emarosa z amerického Kentucky, a při poslechu jejich songů skutečně vytane v mysli znalců slovo „emo“…Emarosa připomíná interprety z finální, experimentální dekády tohoto hudebního stylu, jako například Saosin, Chiodos, Broadway nebo Dance Gavin Dance…u nichž ostatně začínal současný zpěvák Emarosy, Jonny Craig. Zasněná a komplikovaná hudba Emarosy je zároveň originální a opravdu stojí za pozornost.

Následující A Skylit Drive ze Severní Kalifornie jsou o stupínek tvrdší. Kromě již zmíněných progresivních post-emařů mohou připomínat například i Italy Hopes Die Last, klasickou tvorbu Underoath či Emery, a nebo třeba rané Escape The Fate…přestože poslední album „Adelphia“ podle názoru většiny fanoušků nedosáhlo úrovně předchozího počinu „Wires…and the Concept of Breathing“ (otázkou je zda to bylo při vysoce nastavené laťce vůbec realizovatelné), budou A Skylit Drive v neděli patřit k horkým favoritům na zlatý hřeb večera.

Úlohu headlinera však podle očekávání plní kultovní soubor ze Severní Karolíny – Alesana. Těžko říci, jak a proč si tato zvláštní kapela vydobyla svůj statut a popularitu. Po slibném debutu „On Frail Wings of Vanity and Wax“ z roku 2006 vydala o dva roky později opravdu nepovedené album „Where Myth Fades to Legend“, což jí ale kupodivu nijak zvlášť neublížilo, jelikož jí loajální fanoušci nadále zachovali svou přízeň. Dojem se pánům z Alesany však částečně podařilo napravit konceptním albem „The Emptiness“, vydaném na sklonku loňského roku. Hudba Alesany je postavená na vlivech klasického emo-core, snaží se ale stavět hlavně na přehnaně výstředních screamo elementech kom­binovaných s místy křečovitou melancholičností. Připomíná tak např. rané Silverstein, Hawthorne Heights nebo From First To Last, ale na rozdíl od všech tří se zatím nedokázala posunout k uvolněnějšímu a přirozenějšímu projevu.

Nicméně – kouzlo hudby a zejména živých vystoupení spočívá v tom, že mnohá očekávání se nenaplní, a že přináší překvapivá nadšení i zklamání. Proto se pojďme v neděli nechat do Lucerna Music Baru dovést zvědavostí, který že z vystupujících souborů to u nás „vyhraje“…

Alesana/ A Skylit Drive / Emarosa / Bury Tomorrow

Neděle 9. května 2010 od 19:00, Lucerna Music Bar, Vodičkova 36, Praha 1

Vstupenky v předprodejní síti Ticketpro

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.