Oficiální hymna fotbalového MS v Africe už příští týden

Poprvé v historii se MS ve fotbale uskuteční na africkém kontinentu. FIFA a Sony Music Entertainment si vybrali Shakiru jako interpretku oficiální hymny tohoto šampionátu. Skladbu Waka Waka (This Time for Africa) nazpívala společně s domácími Freshlyground. Premiérově naživo píseň poprvé zazní 11. července.

Shakira společně s Freshlyground touto skladbou doprovodí až závěrečný ceremoniál šampionátu. Bude to před očekávaným finálovým utkáním v Johannesburgu.

A teď už k samotné hymně. Písnička Waka Waka (This Time for Africa) spojuje kolumbijské rytmy a africké kytarové umění. Shakira si navíc v refrénu půjčuje nápad jednoho kamerunského nápěvu, který proslavila kapela Golden Voices.

„Jsem ráda, že se tahle písnička stala součástí šampionátu,“ vyjádřila se Shakira. „Tahle akce spojuje všechny národy, je to celosvětové sportovní vzrušení, nehraje tu roli národnost, náboženství nebo rasa. Je to ukázka možnosti, jak všechny sjednotit. Právě o tom je i tahle skladba.“

Shakira pokračuje: „Africká hudba je moc inspirativní a je předurčená, aby jednou stanula na výsluní. Jsem hrdá, že mi bylo umožněno spolupracovat s jednou z nejzásadnějších afrických kapel.“ Skladbu koprodukoval John Hill, se kterým Shakira už několik let spolupracuje.

Freshlyground práci hodnotí: „Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s Shakirou. Tahle písnička přesně vystihuje náladu, kterou by šampionát měl mít. Jsme si jistí, že tahle písnička bude lidi inspirovat. Na místě, kde to vše začalo. V Africe!"

Skladba bude od úterka 11. května k dispozici ke stažení na internetových stránkách. Najdete ji i na oficiálním albu Listen Up! The Official 2010 FIFA World Cup Album, které vyjde 31. května. Nahrávka má hlavně podpořit projekt Football for Hope zaměřený na podporu zdravotnictví, vzdělávání a sportovních aktivit v Africe.

Shakira se navíc stala ambasadorkou kampaně 1GOAL, kterou založili Rania Al Abdullah (královna Jordánska) a prezident federace FIFA Joseph S. Blatter. Jejím úkolem je podpora celosvětového vzdělávání. Shakira se tak zavázala, že pomůže v masivní kampani, která má za úkol pomoct získat vzdělání 72 miliónům dětí z celého světa.

Shakira – Objection

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.