Hlavní město Praha bude příští víkend pompézně slavit | ABradio.cz

Hlavní město Praha bude příští víkend pompézně slavit

  • Hlavní město Praha bude příští víkend pompézně slavit Fotogalerie (6)
    • 07.05.2010
    • Tisk

    14. a 15. květen v Praze mají patřit největším slavnostem v novodobé historii České republiky…

    Sdílejte článek:

14. a 15. květen v Praze mají patřit největším slavnostem v novodobé historii České republiky. Praha se promění v ráj hudby, divadla, adrenalinu i tance.

Muzikálová oslava pražského orloje, poezie na Petříně, opera v ulicích města, sportovci a rockeři na Staroměstském náměstí, jazz na parníku, zpívající gondoliéři a ohňostroj nad Vltavou… to vše a ještě mnohem více nabídnou Oslavy Prahy.

Do programu této velkolepé události se zapojí velmi široké spektrum osobností – od herců a hudebníků přes spisovatele a vědce po hvězdy našich národních sportů a olympijské vítěze. Oslavy zaujaly řadu národních a městských institucí, které se jich zúčastní tak, že zpřístupní své prostory, nabídnou slevy či vytvoří vlastní atraktivní program.

Oslavy tvoří celkem 40 originálních akcí, navržených jen a pouze pro tuto událost. Celý projekt vznikal dlouhých 5 let. Výsledek je tak přesvědčivý, že se loňskému prvnímu ročníku podařilo získat patronát světoznámého filmového tvůrce Miloše Formana. Jednou z hlavních tváří projektu je herec Tomáš Hanák.

V pátek 14. května budou Oslavy Prahy zahájeny programem, který se ponese v duchu muziky, hodování, performance a historie. Na Staroměstském náměstí uvidíte živě populární pořad televize Prima Hádej, kdo jsem s moderátorem Petrem Vondráčkem a tradičním hostem pořadu Evou Holubovou.

Pod širým nebem zazní klasická hudba – Mozart v podání Dětské opery Prahy a Dvořákovo Ave Maria s Pražským filmovým orchestrem. K oslavě našeho hlavního města se spojí hlas zvonů pražských kostelů a katedrál.

Gratulovat orloji k 600. narozeninám můžete na happeningu s balónky. Akce rozsvítí město, a především zcela originálním muzikálem Touha mistra Hanuše, který v překvapivou směsici namíchá činohru, operu, rokenrol a oheň. Perfektní tečkou za slavnostním večerem bude koncert legendárního Hradišťanu s příhodným názvem „Měří nám čas“.

V sobotu na Staroměstském náměstí vystoupí např. skvělí The Tap Tap, Xavier Baumaxa, Visací Zámek, Sunflower Caravan či skupina Tleskač. Můžete se tu také od srdce zasmát. Do centra Prahy totiž zavítá pořad Na stojáka! televize HBO, při kterém svou kůži na trh ponesou takové komediální talenty jako Daniel Čech, Petr Vydra nebo Karel Hynek.

Zajímá vás, jaké to je mít doma zlato z olympiády? Víte, kolik vůle musí v sobě člověk najít, než se stane olympijským vítězem? Během akce Český národní výběr se budete moci zeptat hvězd formátu Romana Šebrleho nebo Martina Doktora, kteří pak budou mít i autogramiádu.

Tak co na to říkáte? To je jenom pár střípků z nabitého programu Oslav Prahy. Každý si v něm jistě najde to svoje. Naplánovat si, jak strávíte víkend v rámci oslav naší matičky Prahy, můžete na internetových stránkách této mega akce www.oslavyprahy.cz

Sunflower Caravan – What Is Hapiness

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.