Thievery Corporation přijedou do Prahy | ABradio.cz

Thievery Corporation přijedou do Prahy

„Radio Retaliation je naprosto otevřené politické prohlášení,“ říká Rob Garza o posledním albu svého projektu Thievery Corporation. „Nyní už není možné mlčet, tváří v tvář popírání práv na spravedlivý soud, mučení, které vyvážíme za hranice naší země, neopodstatněným válkám o potravu a suroviny a ekonomickým krizím. Je těžké zavřít oči a spát, když svět kolem nás hoří. Teď je pro umělce ten nejvyšší čas, aby promluvili.“

Rob Garza a Eric Hilton nahráli své poslední album ve studiu ve Washingtonu, jemuž sami často přezdívají Babylón, což v rastafariánském slangu znamená centrum zkaženého a nespravedlivého systému. Přestože je toto město nejvíce známo jako sídlo agresivní americké vlády, vždy zároveň bylo domovem nezávislé hudební subkultury plné společenského aktivismu (Chuck Brown, Bad Brains, Fugazi).

Většina lidí je ještě dnes zvyklá zařadit Thievery Corporation mezi nenáročné samohrajky, které vám v potemnělých barech pustí k vašemu pátému High Society, Rob a Eric však již od začátku byli součástí nezávislé aktivistické scény, jejíž produkci není tak lehké zařadit. Od prvních úspěšných singlů Shaolin Satellite a 2001 Spliff Odyssey po jejich debutové album Sounds from The Thievery Hi-Fi se jim podařilo definovat jejich zvukovou estetiku, které sami přezdívají "outernational sound.“ Od té doby se jim podařilo remixovat dílo tak rozdílných umělců jako David Byrne, The Doors nebo Sarah McLachlan a nahrát tři další alba, z nichž každé znamenalo další posun co do stylu i sdělení: The Mirror Conspiracy (2000), The Richest Man in Babylon (2002) a The Cosmic Game (2005).

Jejich nejnovější album Radio Retaliation z roku 2008 hledá inspiraci v nekompromisní politicky orientované hudbě, jakou tvořili The Clash, Public Enemy a Fela Kuti. Je bez debaty jejich nejprogresivnější nahrávkou prošpikovanou sociální a politickou kritikou, která je dnes v hudbě tolik potřebná. Za toto album si také vysloužili nominaci na cenu Grammy.

Thievery Corporation vždy zněli velmi organicky, a přestože jejich začátky byly skromné, postupně se obklopili skupinou hudebníků a vokalistů, jejichž počet na některých koncertech sahá až k patnácti. Od vydání posledního alba mají za sebou desítky klubových vystoupení, letních festivalů i účast na obřím koncertu Paula McCartneyho ve Washingtonu, nyní se chystají i do Prahy. Thievery Corporation uvidíme 5. června v KC Vltavská.

Jako support se představí němečtí Ancient Astronauts.

Otevřeno bude od 20:00.

Vstupenky za 660,– Kč + jsou k dostání v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, na místě v den koncertu za 790,– Kč.

Více info na:

www.thieverycorporation.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.