Pražská premiéra zbrusu nových písniček Už jsme doma | ABradio.cz

Pražská premiéra zbrusu nových písniček Už jsme doma

  • Pražská premiéra zbrusu nových písniček Už jsme doma Fotogalerie (9)
    • 24.04.2009
    • Tisk

    Už jsme doma představí v úterý 28. dubna od 21:00 ve Futurum Music Baru zcela nové písně, po šesti letech a s trumpetou navrch. A oslaví to společně s francouzkou kapelou Stanley Kubi, kteří posluchače nepochybně uzemní svojí výbušnou směsicí hard core, punku a šansonu.

    Sdílejte článek:

 
Kapela Už jsme doma (UJD) vznikla v Teplicích v roce 1985. Hudba UJD je již od počátků punkově přímočará, přitom však velmi rafinovaně propracovaná po kompoziční i textové stránce. Živá vystoupení navíc oplývají nespoutanou energií. Pokud jde o stylovou charakteristiku, je velmi obtížné ji zařadit, jak v České republice tak v zahraničí není nic podobného k nalezení. Jisté jsou punkové kořeny a vliv avantgardní hudby v podání hnutí Rock in Oposition, The Residents nebo Magmy. Z kapel alespoň trochu podobných je možné uvést SleepyTime Gorilla Museum, The Ex, NeZdali, Dog Faced Herrmans, Degenarate Art Ensamble aj. Na české scéně patří UJD do rodiny skupin jako jsou Psí vojáci, Dunaj, Dybbuk, Ženy, Krásné nové stroje, Zkopce a nebo Dvouletá fáma.
Skupina hraje ve složení: Miroslav Wanek (kytara, klávesy), Josef Červinka (basa), Adam Tomášek(trubka), Tomáš Paleta (bicí) a Martin Velíšek (štětce).
Především díky své originalitě, ale také díky píli a nezlomné vůli, pronikli UJD po roce 1989 do evropských klubů a vzápětí i na severoamerický kontinent a do Japonska. V USA a Kanadě odehráli více než 600 koncertů, díky nimž jsou tam dnes rozhodně nejznámější českou rockovou kapelou. Fanoušky však mají prakticky po celém světě.
Stanley Kubi je hudební objev z Paříže, který se prosadil ve své rodné zemi díky energické a technické muzice. Hrají výbušný hard core, který dochucují trombónem a mandolínou. V jejich hudbě je cítit ovlivnění filmovou tvorbou slavného režiséra Stanleyho Kubricka. Odtud tedy název. Na motivy tohoto filmového mága skládají svoji neuvěřitelnou muziku. Je to směs HC a francouzského šansonu. Ve Francii jsou velmi uznávanou kapelou, skládají hudbu i k filmům. V jejich čele stojí výborný showman Macario, který na pódiu působí jako zjevení. Hráčské kvality, výbušnost a obrovská energie posluchače zkrátka zatlučou do podlahy. Tento hardcore-punkový kabaret elektrizuje četnými a různobarevnými chutěmi. Zavede diváka nejen do nadčasového francouzského folklóru pomocí neobvyklých nástrojů jako např. vožský spinet nebo mandolína, ale i do jiných barevných světů. Když se k těmto nástrojům přidá piáno, basa, kytara, bicí a dynamický extatický hlas, může se při poslechu vybavit směs Mr. Bungle, Gogol Bordelo a Dead Kennedys.

Vstupenkyza 187 Kč v předprodejní síti Ticketpro.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.