Cocotte Minute - CD Sado Disco

  • Cocotte Minute - CD Sado Disco Fotogalerie (4)
    • 25.04.2009
    • Tisk

    Cocotte Minute v Akropoli v úterý 28. dubna od 20:00 pokřtí nové CD. Jedna z našich nejúspěšněj- ších tvrdých skupin je tu po třech letech s opusem syrovým, natvrdo a bez východiska. S biomechanic- kou mutací rytmů a samplů, tvrdé basy, tepajících kytar a nihilistických tex­tů.

    Sdílejte článek:

 
Když se v roce 1998 poprvé spojilo několik lounsko-pražských skupin, možná je ani nenapadlo jaké to bude mít pokračování. V současné sestavě jim to funguje od roku 2002 a tahle partička jemnocitných chlapců má už za dobu svého působení pozici na hardcoreové scéně jistou. Tisíce prodaných desek, videosingly na předních příčkách českých hitparád a stovky odehraných koncertů u nás i v zahraničí. V roce 2007 byla kapela vyhlášena na Žebříku 2006 Sony Ericsson Awards Objevem roku.
Cocotte Minute hrají ve složení: Zeller – zpěv, Codan – basa, Přéma – kytara, Czendál – kytara, a Pavloas – bicí.
A z jejich diskografie:kromě demonahrávek a singlů vyšla alba Czeko (2004) a Proti Sobě (2006).

Aktuální deska Sado Disco je biomechanickou mutací rytmů a samplů, tvrdé basy, tepajících kytar a nihilistických textů. Je to počin překvapivý, svébytný, ve vlastní režii a vytvořený bez
jakékoli pomoci producentů. S novým albem skupina vyjede na Sado Disco Tour 2009.

Z prvních recenzí:
- Lepší je natočit třicet minut, které mají co říct, než se v šedesáti minutách zbytečně rozmělňovat a opakovat. Třetí album se Cocotte Minute opravdu vydařilo. Je tak zahuštěné, že řekne víc než celé romány.
- To snad ani není česká metalová deska! Ono to opravdu šlape! A ve všech písních je fakt energie! Opravdu, proti novým nahrávkám Cocotte Minute zní všechno, co u nás bylo dosud nahráno, jen ploše a rozmazaně. Kytary jako břitva jsou nádherně čitelné a elektronické zvuky a efekty vylézají ze skladeb až nečekaně plasticky. A co je úžasné, v tom rachotu je Zellerovi dobře rozumět.
Další informace:www­.palacakropolis­.cz, www.cocotteminute.org.
Vstupenkyza 140 Kč v předprodeji v kavárně Paláce Akropolis nebo za 180 Kč na místě.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.