Potvrzeno! Na Rock For People dorazí Muse | ABradio.cz

Potvrzeno! Na Rock For People dorazí Muse

  • Potvrzeno! Na Rock For People dorazí Muse Fotogalerie (15)
    • 03.05.2010
    • Tisk

    Konec veškerým dohadům učinili pořadatelé našeho nejúspěšnějšího festivalu včera odpoledne..

    Sdílejte článek:

Konec veškerým dohadům učinili pořadatelé našeho nejúspěšnějšího festivalu včera odpoledne, kdy odtajnili jméno hlavního headlinera.

Hlavní hvězdou Rock For People 2010 se stane údajně největší kapela současnosti Muse.

Indie rocková skupina se představí českému publiku poprvé a přiveze především skladby z poslední, rok staré nahrávky The Resistance, ale dojde i na hity ze starších nahrávek jako Black Holes and Revelations, H.A.A.R.P. nebo Origin of Symmetry. Že se nebude jednat o klasický festivalový koncert nasvědčuje fakt, že pro Muse vyroste speciální městečko, kde nebudou chybět všechny služby a zázemí. Jak sdělili pořadatelé, celé show mají předcházet i velmi náročné úpravy – jen vybavení s sebou management a kapela přivezou minimálně v osmi velkých kamionech. Anglické trio bude mít svůj vlastní zvukový aparát, projektory i light design. To, že nejde o formální požadavky nebo manýru, může dosvědčit každý, kdo zhlédl záznam koncertu Muse na londýnském stadionu Wembley před třemi lety; od té doby Muse svá živá vystoupení ještě cizelují a recenze posledních koncertů v severní Americe hovoří o uhrančivém, půldruhé hodiny trvajícím zážitku, který polovinu z davu o mnoha desítkách tisících fanoušků uváděl ve strnulost, druhou ve frenetickou extázi.

Podle Michala Thomese jsou pořadatelé připraveni operativně reagovat na enormní zájem publika. Muse jsou totiž kultovní kapelou především v zahraničí a právě z Německa, Velké Británie nebo i Polska se očekávají tisíce návštěvníků na Rock for People. „Nevylučujeme, že nastavíme limitu návštěvnosti Festivalparku. Nejde nám o rekordní návštěvnost za každou cenu – na prvním místě je pohoda a bezpečnost,“ říká Michal Thomes, podle nějž je hraniční kapacita festivalového parku kolem 35 000 návštěvníků v jednom momentě.

Další programové i organizační novinky jsou zveřejňovány na www.rockforpe­ople.cz.

Vedle Muse vystoupí na festivalu například The Prodigy, NOFX, Editors, Morcheeba, The Subways a desítky dalších zahraničních i domácích interpretů.

Festival se koná v Hradci Králové v termínu od 3. do 6. července. Vstupenky jsou v předprodeji v sítích Ticketstream, Ticketportal a v síti Ticketsforpeo­ple.cz, kde jsou osvobozeny od poplatků. Do konce května je pořídíte za 1500 Kč. Od začátku června do konání festivalu budou vstupenky k dostání za 1570 Kč.

Muse – Invincible

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.