Praha a Brno budou oslavovat Evropu a bojovat proti chudobě

Letos si Česká republika připomene šesté výročí od vstupu do Evropské unie. Den Evropy připadá na neděli 9. května. Česká a moravská metropole, tedy Praha a Brno, jej oslaví formou multižánrových festivalů se vstupem zdarma.

Tentokrát ale nebude Den Evropy jen připomínkou vzniku Evropské unie a připojení České republiky k ní. Navíc má totiž seznámit veřejnost také s Evropským rokem boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení. K tomu vznikla i rozsáhlá kampaň s cílem zvýšit povědomí o zmíněném tématu.

Pražský happening se odehraje od 14 do 22 hodin na Staroměstském náměstí. Vystoupí tu např. beatboxová skupina Bauchklang společně s dívčím vokálním kvartetem Yellow Sisters. Fúzi funky s moderně rockovými a romskými prvky budou reprezentovat Gulo Čar. V programu nechybí ani soubor The Tap Tap, který v roce 1998 založil a stále vede Šimon Ornest. V souboru hrají převážně studenti Jedličkova ústavu, hostují v něm profesionální hudebníci. Oním profíkem bude na Staroměstském náměstí David Koller.

Dále se návštěvníci můžou těšit na Love Songs Orchestra, Braggas nebo písničkáře Jamese Harriese z Velké Británie. Program Dne Evropy v Praze nabídne i představení loutkového divadla Buchty a Loutky a Já to jsem, taneční vystoupení stepové skupiny Wings, žongléry a chůdaře. Prezentovat se tu budou neziskové organizace OPIM, Vlastní cestou, Letní dům, IQ Roma servis a Česká národní agentura mládež.

Brněnský Den Evropy se odehraje od 13 do 22 hodin na náměstí Svobody. Mezi vystupujícími bude jedna z nejvýraznějších evropských worldmusic formaci – maďarská Mitsoura. Společný projekt tu představí Monika Načeva a Michal Pavlíček a Dj Five, mezinárodní projekt All Stars Rejfjúdží Band, vokální dívčí kvarteto Yellow Sisters a brněnská kapela Květy.

Ani na náměstí Svobody nebudou chybět divadelní představení, a to v podání divadel Koňmo a Teatr, Víti Marčíka nebo Vojty Vrtka. V rámci programu se představí také neziskové organizace 8D, Slepíši, Nesehnutí a IQ Roma servis.

Na brněnském i pražském Dni Evropy budou mít informační stánky Zastoupení Evropské komise v České republice, Informační kancelář Evropského parlamentu, Eurocentrum Úřadu vlády, Informační centrum OSN a Španělské velvyslanectví. To přinese informace o předsednictví Španělska Evropské Unii. Pracovníci infostánků zodpoví otázky, které se týkají např. Lisabonské smlouvy nebo právě probíhajícího Evropského roku boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení.

Kompletní informace o akci najdete na webových stránkách www.evropska-unie.cz

David Koller – Na mě zapomeň

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.