Inflagranti vydává nové album | ABradio.cz

Inflagranti vydává nové album

  • Inflagranti vydává nové album Fotogalerie (16)
    • 21.04.2009
    • Tisk

    Bez žánrových omezení, v soudobých aranžích a s mladistvou energií. Tak servíruje české trio mladých sympatických instrumentalistek Inflagranti slavné melodie v úpravách pro elektrické smyčce na své novém albu Restart, které vychází 24. dubna.

    Sdílejte článek:

Loňský rok zafungoval pro elektrické smyčcové trio Inflagranti jako vydařený Restart. Tři výborné a sympatické mladé instrumentalistky si pro svůj nový repertoár vybraly skladby, které mají samy rády, tj. silné melodie z popu, rocku i klasiky , upravily je po svém, v mnohých případech velmi odvážně, a u posluchačů to zafungovalo. Možná i proto, že známé hity z různých hudebních oblastí zní a působí v jejich podání nečekaně, nově a „restartovaně“ a že skupina nesází na povrchně líbivou show, ale na poctivou, s chutí, energií a šarmem odehranou hudbu.
Nový program tria (dvoje elektrické housle a cello) se tak stal překvapením na velkých městských slavnostech, festivalech a významných společenských akcích i při samostatných koncertech v kulturních domech. S úspěchem se skupina představila také ve sledovaných televizních pořadech (mj. vyhlášení ankety Zlatá hokejka, charitativní koncert Kapka naděje aj). Kalendář Inflagranti pro letošní rok je ještě plnější než loni, za zvláštní zmínku stojí např.účast na rockovém festivalu Rock On Ice 25. dubna.v Bře­clavi nebo koncert 20. června v pardubické ČEZ Aréně, kde zahrají jako předkapela skupině Elán. Inflagranti přibyly také pozvánky na letní rockové festivaly (např.1. srpna festival Plasy). Pro tyto koncertní příležitosti Inflagranti připravily svůj program s živou doprovodnou kapelou, který poprvé předvedly na koncertě 14. dubna v pražském klubu Futurum.
Album Restart je výběrem prověřených koncertních čísel (mj. smyčcová fanfára Europe, houseový Offenbach či poklona Metallice), doplněný o výrazné novinky (např. sugestivní rocková Toccata, tanečně rozhýbaná inspirace na Vivaldiho téma nebo originální verze legendárního evergreenu od Deep Purple). Album vychází 24. dubna a bude pokčtěno 12. května a kmotry alba budou Zuzana Norisová, Jaroslav Svěcený a Petr Bende.
A co o novém album samy říkají: „Doufáme, že i v téhle podobě potěší spoustu dalších hudbymilovných lidí, že si je znovu připomenou a že si třeba skrze naši hru najdou cestu i ke klasické hudbě nebo minimálně k houslím. A že jim po těžkém dnu restartuje síly do dalšího životního snažení. Podle nás se totiž člověk bez muziky neobejde.“

A závěrem pár slov ke skupině Inflagranti:
Složení: Markéta Muzikářová(housle, umělecká vedoucí), Kateřina Lískovcová (housle), Sylva Jablonská (violoncello), všechny tři umělkyně absolvovaly konzervatoř. Kapelu založila Markéta Muzikářová v roce 2004. Na jaře 2005 vydala kapela první singl, a v červnu následovalo debutové album Rockmantica.

Tracklist:
The Final Countdown(Europe), Restart(Inspired by Vivaldi), Nothing Else Matters(Metalli­ca), Toccata a fuga D moll (Bach), Smoke On The Water (Deep Purple), Yesterday(Bea­tles), The Best(Tina Turner), Fuego, The Winner Takes It All (Abba), Carmen/Overture (Bizet), Total Elipse Of The Heart (Bonnie Tyler), Ave Maria(Gounod/Bach), Classic Hitmix, Kankan (Offenbach), The Final Countdown (Dance Mix)

Více na www.inflagrantimusic.cz.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.