Nová deska Petra Muka bude venku po půlce května | ABradio.cz

Nová deska Petra Muka bude venku po půlce května

Petr Muk vydá svůj nový počin V bludišti dnů konkrétně 21. května. Deska nabídne celkem jedenáct písní.

Pětačtyřicetiletý Petr Muk strávil polovinu svého života na profesionálním pódiu. Novinka přichází dvacet let od albového startu s Oceánem, deset po vydání sólově zatím nejúspěšnější desky Jizvy lásky a pět od posledního řadového alba.

Mezitím Petr Muk obdržel stříbrné i bronzové Slavíky, Zlaté i Platinové desky, odjel několik republikových turné, získal hlavní role v muzikálech, odzpíval charitativní koncerty, narodila se mu třetí dcera Noemi. Ale všechno nebylo jen růžové. Petr Muk zažil také dlouhé měsíce ataků psychické choroby, dopustil se několika společenských přešlapů a objevil se na titulkách bulváru.

Není možné nevzpomenout jeho tvorbu s Oceánem a Shalomem. V nových písních najdete ohlasy z Petrovy minulosti, ale v logické návaznosti a zvukově čerstvé variantě. Případné otazníky pomohl odstranit nový producent Luděk Fiala (Deep Decline, p.m.band).

Ten se stal zároveň spoluautorem, aranžérem, kytaristou i klávesistou. Navíc našel pro skladby Petra Muka a pěvecké linky atraktivní podobu pro posluchače. Baskytarou a prací za studiovým mixpultem se přidal Vladimír Srb, také z Deep Decline a Petrovy kapely. Hudebně i textově opět přispěl Honza Dvořák (Jerusalem), Petrův dlouholetý českobudějovický kamarád, naladěný na podobnou hudební i lidskou notu.

Album otevírá lehce orientální synth téma o potřebě hledání a končí prostou klavírní baladou o důležitosti nalézání. Květnový singl A stejně tě ztrácím je refrénová kytarovka, podobně jako jeho pilotní předchůdce Nebe nehledej a několik dalších skladeb. Drsnější elektroniku uslyšíte tam, kde Petr Muk vypráví temnější příběhy, a to i ty velmi osobní (např. skladba B. A. P.). Dohromady je to promyšlené a dospěle romantické popové album.

Petr Muk – V bludišti dnů

1. Cítím (vítr ve tváři)

2. A stejně tě ztrácím

3. Nebe nehledej

4. B. A. P.

5. Chiara

6. Vzpomínáš?

7. Dům v oblacích

8. Led v sobě máš

9. Skrytá zář

10. Pod černým sluncem

11. Spolu

Shalom – Až jednou

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.