Fast Food Orchestra vystoupí na RefuBenefitu už příští týden

  • Fast Food Orchestra vystoupí na RefuBenefitu už příští týden Fotogalerie (3)
    • 02.05.2010
    • Tisk

    Po více než dvou měsících se Fast Food Orchestra představí na samostatném koncertě v Praze.

    Sdílejte článek:

Po více než dvou měsících se Fast Food Orchestra představí na samostatném koncertě v Praze. Vystoupí v rámci benefiční akce RefuBenefit, která se bude konat 4. května 2010 v žižkovském Paláci Akropolis.

Se svojí pověstně živelnou hudební show tak budou největším tahákem večera, jehož hlavním cílem je podpořit integraci cizinců do společnosti a prohloubit vzájemné mezikulturní porozumění.

Výběr této přední české ska kapely ze strany organizátorů nebyl jistě náhodný. Stejně jako je cílem celého večera představit návštěvníkům skrze pochoutky a výrobky ze všech koutů světa barevnou multikulturní koláž, tak i Fast Food Orchestra jsou proslulí svým trendem hudební multižánrovosti a jejich tvorba je tak do jisté míry odrazem rozmanitosti, která je tématem celého večera. Tato tendence hudební rozmanitosti je v jejich tvorbě patrná zejména od vydání jejich předposlední desky Urban Menu (2008).

Živější zvuk a popovější aranže jejich nejnovější desku Utsuki (2009) od předchozí zřetelně odlišují, avšak ani tentokrát Fast Food Orchestra nepolevili ve snaze nabídnout svým posluchačům hudební směs ovlivněnou hudebními styly od ska, popu, dancehallu, hip hopu až po punkrock a další. Právě z této poslední desky se bude podle slov frontmana kapely Fida hrát v úterý v Akropoli především, ale zazní prý i pár starších věcí.

Fast Food Orchestra jsou známí i svým nonkonformním přístupem k distribuci jejich tvorby – krom toho, že si na jejich webu můžete jejich poslední CD stáhnout zcela zdarma, můžete na jejich profilu na síti Facebook nalézt i několik zcela nových, dosud nevydaných studiových nahrávek. „A pokud bude mít někdo štěstí, může najít naše CD i na některé z čerpacích stanic, které během svého tourování navštěvujeme a kam zcela bez souhlasu obsluhy vždy umístíme pár desek pro naše fanoušky“, dokončuje výčet guerrilla marketing sítě Fast Food Orchestra Fido.

V úterý 4.května se tak máte v Paláci Akropolis na co těšit. Krom výše zmíněného koncertu Fast Food Orchestra, kterým budou předskakovat ještě pražští The Spankers odstartuje celá akce v 18:00 projekcí filmového dokumentu Sierra Leone's Refugee All Star – příběhu šestice muzikantů, které od beznaděje a utrpení občanské války odvede jejich největší vášeň – hudba. Během celého večera bude navíc možné ochutnávat tradiční speciality z afghánské, arménské či gruzínské kuchyně nebo se zúčastnit RefuTomboly plné originálních cen.

Více info: www.fastfoodorchestra.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.