Dvě ikony melodického hardcore v Praze v rozmezí čtyř dnů

  • Dvě ikony melodického hardcore v Praze v rozmezí čtyř dnů Fotogalerie (28)
    • 29.04.2010
    • Tisk

    Shodou okolností, či lépe řečeno, do značné míry díky o minulém víkendu proběhnuvšímu…

    Sdílejte článek:

Shodou okolností, či lépe řečeno, do značné míry díky o minulém víkendu proběhnuvšímu belgickému festivalu Groezrock, budou mít nejen čeští fanoušci v nadcházejících dnech možnost shlédnout koncertní vystoupení dvou part, které si vydobyly ve scéně melodického hardcore-punku takřka kultovní statut.

Už dnes (ve čtvrtek 29. dubna) se ve strahovském klubu 007 představí washingtonské hudební těleso Good Clean Fun. Už samotný název napovídá, že se jedná o reprezentanty striktně netoxické (rozuměj „straight edge“) větve hardcoreové muziky, kteří ovšem na rozdíl od některých svých kolegů dokáží tuto filozofii interpretovat ve své hudební tvorbě se vzácným nadhledem a smyslem pro inteligentní humor. Přesto, a možná spíše právě proto, zní slogany jako „unity“ a „true til death“ v jejich podání upřímněji a věrohodněji, než z úst některých jejich radikálnějších, či lépe řečeno křečovitějších kolegů. Skvělý zážitek, kombinující potěšení ze skvěle znějícího „old school SExHC“ s odlehčenou zábavou, přinášejí bývalí členové legendárních souborů jako Battery, Worlds Collide, Better Than A Thousand či Damnation AD.

V roli předskokanů se představí nizozemská HC skvadra No Turning Back a tuzemští Your Fucking Nightmare.

O tři dny později, konkrétně v neděli 2. května, zavítá do samotného centra naší metropole (konkrétně do Lucerna Music Baru) jedna z nejdéle přežívajících legend N.Y.H.C. scény – kapela, která svůj anti-alkoholický postoj rovněž definovala už ve svém názvu…H2O.

Poté co se tito Newyorčané představili na jaře 2002 na pražské Štvanici v rámci Deconstruction Tour, a o dalších šest let později i na Rock For People v Hradci Králové, konečně přichází jejich první samostatné vystoupení. To mělo proběhnout téměř na den přesně před rokem, kapela ale z ne příliš jasně definovaných důvodů svou loňskou evropskou šňůru zrušila.

H2O během své patnáctileté existence absolvovali nekonečná turné snad se všemi zásadními HC/punk kapelami, od Rancid přes Social Distortion, No Doubt, Misfits, Pennywise, Sick Of It All, Mighty Mighty Bosstones. NOFX, Bouncing Souls, 7 Seconds, New Found Glory, Sum 41, Face To Face, Good Charlotte, Dropkick Murphys, The Used, Madball až po Blink 182.

Páté a zatím poslední album H2O nese název „Nothing To Prove“ a na světlo světa jej vynesl label Bridge Nine Records koncem května 2008.

Rovněž k oběma předskokanům nedělního večera se hodí jejich americkými kolegy často používaný slogan o „nezapomínání kořenů“ – členové strakonických part Delusion a Face Tomorrow nejsou na scéně rozhodně žádnými nováčky, a hudba, kterou tvoří, je poctivou esencí jejich zkušeností a srdeční náklonnosti.

Čtvrtek 29. 4. od 19:00 / 007 Strahov, Praha 6 – Good Clean Fun, No Turning Back, Your Fucking Nightmare

Neděle 2. 5. od 19:30 / Lucerna Music Bar, Praha 1 – H2O, Delusion, Face Tomorrow

H2O – Memory Lane

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.