Známý příběh Petr a Lucie v moderním a neočekávaném pojetí

Pražská Tesla Aréna zažije světovou premiéru rockové opery Petr a Lucie (Pietro e Lucia). Milostný příběh, který vzniknul na motivy slavné novely Romaina Rollanda, bude v Praze uveden 2. prosince.

Připravuje se velmi moderní scéna, která využije prvky jako 3D videotechnologie a holografické efekty. Pod taktovkou světoznámého italského dirigenta Marcella Roty vystoupí na 150 operních, rockových a baletních umělců z Česka, Slovenska, Itálie, Německa, Francie, Monaka, Polska, Ruska a Velké Británie.

Kromě Českého národního symfonického orchestru Praha, Českého filharmonického sboru z Brna a baletních sólistů z Ruska, Slovenska a České republiky se představí světové operní hvězdy.

Na scéně se objeví miláček Teatra milánské La Scaly, tenorista Gianluca Terranova, operní diva Rossella Ruiniová z Říma nebo Thiago Arancam Festa z Monte Carla. V rockové sekci pak vystoupí sólový kytarista anglické popové hvězdy Lily Allen James Nisbet, německý basový kytarista Lars Lehmann, známý ze spolupráce s orchestrem Jamese Browna, či multiinstrumen­tarista Oswald „Ossy“ Pfeiffer z Hannoveru, slovenská klavírní legenda Juraj Tatár a evropský akordeonový virtuóz Michal Červienka.

Hudbu a libreto opery napsal slovenský skladatel Dušan Rapoš, který je vyhledávaným autorem filmové a scénické hudby. Autorkou textů árií k rockové opeře je česká herečka a scenáristka Eva Vejmělková. Choreografie díla se ujal taneční mistr Jaroslav Moravčík.

Marcello Rota, který je dvorním dirigentem Andrea Bocelliho, si Petra a Lucii oblíbil hlavně proto, že dílo považuje za neoklasicistický návrat k tradičně melodické italské opeře plné vznešených citů, temperamentu a vášně. To vše v propojení s nekompromisním anglo-německým rockem. Právě spojení dvou na první pohled naprosto vzdálených hudebních stylů a netradiční využití špičkových audiovizuálních technologií dělá podle pořadatelů z rockové opery světový unikát.

Jediné představení v České republice doprovodí přidružené akce. Návštěvníci budou procházet kordonem vojáků z první světové války a po vstupu do haly zase jakousi pouliční galerií stánků a proslulých kaváren. V pražské Tesla Areně tak na jeden večer vyroste část historické Francie.

Příjemným bonusem pro příchozí bude nahrávka hudby k rockové zdarma. Další informace jsou k dispozici na www.petralucie.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.