Chcete vědět jak bude vypadat pražský koncert Pavement? | ABradio.cz

Chcete vědět jak bude vypadat pražský koncert Pavement?

  • Chcete vědět jak bude vypadat pražský koncert Pavement? Fotogalerie (10)
    • 28.04.2010
    • Tisk

    Dlouho očekávaný koncert kalifornských Pavement se nezadržitelně blíží. Jedna z nejvlivnějších lo-fi…

    Sdílejte článek:

Dlouho očekávaný koncert kalifornských Pavement se nezadržitelně blíží. Jedna z nejvlivnějších lo-fi indie rockových kapel 90. let minulého století vystoupí už 20. května v pražském Paláci Akropolis.

Jak by mohl další koncert Pavement v české metropoli vypadat může napovědět recenze serveru RollingStone.com. Ta popisuje jejich první vystoupení v rámci americké části reunion turné v kalifornském městě Pomona, které se odehrálo 15. dubna.

Význam koncertu ilustruje jak název článku „Pavement se vrací jako hrdinové indie rocku…“, tak i charakteristika kapely z pera autora Mikaela Wooda „…nejlepší indie kapela všech dob“.

„Je skvělé být zpět, i když jsem v tomhle městě nikdy nebyl,“ prohlásil krátce po začátku koncertu Bob Nastanovich, který prý dle serveru „musel strávit jedenáct let od rozpadu kapely v roce 1999 tím, že zlepšoval svůj typický pódiový styl dvorního šaška.“

Dvouhodinový koncert sestával ze známých písní od Silence Kit přes Shady Lane, Cut Your Hair, Here, Stereo až po závěrečnou Conduit for Sale v rámci dvou přídavků ze skladeb z přelomové desky Slanted and Enchanted z roku 1992. I když se prý nad koncertem vznášel nádech nostalgie, členové Pavement se tomuto pocitu nepoddali.

Kapela zněla v dobrém smyslu mírně rozháraně, i když strávila letos dost času zkoušením. Recenze vyzdvihuje také roli baskytaristy Marka Ibolda pro celkovou energii kapely, která Pavement odlišovala od všech jejich následovníků. „Bylo vidět, že se hudebníci dobře baví a koncert si užívají,“ píše na závěr Mikael Wood.

A tady je pro vás set list koncertu:

Silence Kit

Ell Ess Two

Give It a Day

Frontwards

No Life Singed Her

Father to a Sister of Thought

Rattled by the Rush

Kennel Distrikt

In the Mouth a Desert

Shady Lane

Unfair

Spit on a Stranger

Grounded

Two States

Range Life

Perfume-V

Gold Soundz

Fight This Generation

Summer Babe

Cut Your Hair

The Hexx

Date w/ IKEA

Trigger Cut

Starlings of the Slipstream

Box Doder

Here

Stereo

Zurich Is Stained

Loretta’s Scars

Conduit for Sale

Pavement zahrají v Praze v sestavě Mark Ibold, Scott „Spiral Stairs” Kannberg, Stephen Malkmus, Bob Nastanovich a Steve West. Jejich styl, který míchal kakofonii a pop, napodobovala řada dalších undergroundových kapel v USA i Velké Británii.

Pavement jsou jednou z prvních formací, které si vydobyly úspěch bez podpory velkých vydavatelství. Skladby z jejich dílny se vyznačují fragmentovanou strukturou, nečekanými erupcemi zpětných vazeb, úsečnými vokály, propracovanými, zašifrovanými texty a vzdorovitou low-fidelity.

Do Prahy přijíždějí v rámci výjimečného evropského turné, které nebudou následovat další koncerty a stálý reunion. Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a pokladně Paláce Akropolis za 945 Kč včetně poplatku.

Pavement – Shady Lane

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.