Tim Hecker a zvukové katedrály v Akropoli | ABradio.cz

Tim Hecker a zvukové katedrály v Akropoli

  • Tim Hecker a zvukové katedrály v Akropoli
    • 27.04.2009
    • Tisk

    Palác Akropolis a Music Infinity zvou na koncert kanadského umělce Tima Heckera, který se uskuteční 29. května. Tim Hecker působí v oblasti ambientu, drones i noise vlivů. Jeho tvorba je často označována jako katedrálová elektronická hudba nebo strukturální ambient.

    Sdílejte článek:

 
Kanadský ambientní umělec Tim Hecker vystoupí 29. května (od 20:00 hodin) na koncertě ze série Music Infinity. Palác Akropolis se na jeden večer octne pod náporem uhrančivé síly jeho zvukových obrazů, které bývají popisovány jako „elektronická hudba katedrál“. Jeden z nejvýraznějších představitelů současného elektronického ambientu a respektovaný umělec v oblasti sound-artu se představí v České republice vůbec poprvé.
Současný elektronický ambient těží z neomezených možností práce se zvuky. Jedním z umělců, který dokáží naplno využít tohoto potenciálu je kanadský elektronický skladatel Tim Hecker. Pochází z kanadského Vancouveru (narodil se v roce 1974), v současnosti žije v Montrealu. V devadesátých letech začal s experimentální elektronickou hudbou pod hlavičkou projektu Jetone. Svůj styl nazýval „organické techno“, po několika letech jej však opustil a vydal se do svobodnějšího prostoru experimentální ambientní hudby.
Zabývá se digitálně manipulovanými zvuky, z nichž komponuje monumentální mnohovrstevnaté plochy připomínající tekoucí lávu. Jeho nahrávky jako například Haunt Me, Haunt Me Do It Again nebo Harmony In Ultraviolet jsou vysoce ceněné kritikou a pravidelně se objevují ve výročních anketách nejprestižnějších periodik alternativní hudby jako jsou Wire nebo Pitchfork. Vysokou kvalitu potvrdilo také v březnu vydané aktuální album An Imaginary Country. Kromě desek Hecker také často vytváří hudbu pro instalace zvukového umění či vystoupení současného tance a dokazuje svoji všestrannost zvukového umělce.
Tima Heckera můžeme považovat za pokračovatele zvukových experimentátorů My Bloody Valentine či post-rockových projektů, jejichž revoluční postupy však aplikuje na elektronickou hudbu. Na živo Hecker využívá laptop a digitální efekty a jeho vystoupení působí na posluchače hypnotickou silou. Je zvukovým impresionistou, jehož rozmazané, místy až hlukové abstrakce silně probouzí posluchačovu imaginaci. Hecker také už vystoupil na všech důležitých festivalech elektronické hudby od barcelonského Sónaru, přes montrealský MUTEK až k berlínskému Club Transmediale. Jeho koncert v pražském Paláci Akropolis 29.května v rámci série Music Infinity slibuje intimní zážitek s jedním z nejoriginál­nějších hudebníků, kteří působí na scéně experimentální hud­by.

Vstupenky v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a v kavárně Paláce Akropolis za 240 Kč, na místě pak 299 Kč.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.