The Aggrolites se v květnu vrací do Prahy | ABradio.cz

The Aggrolites se v květnu vrací do Prahy

V Praze opět vystoupí kultovní kapela The Aggrolites, a to 9. května 2010 v klubu Futurum. Tato kapela předvádí dokonale úspěšnou show, kterou by si neměl nechat ujít žádný fanoušek současné podoby reggae. Dále vystoupí The Chancers a Feher Fekete Kerek.
Když před sedmi lety spatřilo světlo světa album jménem Dirty Reggae, asi jen málokdo tušil, jaký bude mít dopad na světovou reggae scénu. Výbušný mix reggae, funku a soulu podaný s energií, kterou by mohl závidět i temelínský reaktor, zabalený ve striktní image. To jsou ingredience, které daly dohromady koktejl silou ne nepodobný tomu Molotovovu. Vznikl nový hudební fenomén – dirty reggae.
The Aggrolites odstartovali vlnu, která v lecčems připomíná 2Tonovou horečku, jež na konci 70. let zachvátila Velkou Británii. Tedy s tím rozdílem, že „aggrománie“ zachvátila celý svět. Po vzoru The Aggrolites začaly v různých koutech planety vznikat mladé kapely, které oprášily sound magického roku 1969, jenž se bere jako stěžejní pro hudbu označovanou jako early reggae nebo skinhead reggae. Ostré kytary, hutný zvuk kláves a zpěvné refrény, muzika jako zrozená pro ty nejstylovější reggae mejdany.
A.G.G.R.O. Tahle magická formule si podmanila dokonce i nekorunovaného prince punk rocku Tima Armstronga (králem je samozřejmě Joe Strummer), který s The Aggrolites v roce 2008 natočil desku A Poet’s Life a který kapelu také vydává na svém labelu Hellcat Records. Dnes mají The Aggrolites na svém kontě čtyři dlouhohrající desky a po necelých dvou letech se vrací do Prahy, aby předvedli, jak to vypadá, když se v L. A. hraje reggae!
Společně s The Aggrolites vystoupí otřepaní 2tone zabijáci The Chancers a mladoboleslavští reggae harcovníci Feher Fekete Kerek. Lístky v předprodeji lze nakoupit se speciální slevou za 260,– korun v prodejně Growshop, za 280,– korun v předprodejních sítích a za 320,– korun na místě.
9. 5. 2010 The Aggrolites (USA), Praha, Futurum

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.