Sperm Festival s Vladimirem 518 či Sifonem vypukne už tento víkend | ABradio.cz

Sperm Festival s Vladimirem 518 či Sifonem vypukne už tento víkend

V pátek 23. dubna ve 20 hodin začne již čtvrtý ročník svátku elektronické hudby a audiovizuálního umění Sperm Festival.

Během tří večerů se na dvou scénách ve smíchovském ojedinělém multifunkčním prostoru MeetFactory představí na tři desítky interpretů – kapel, audiovizuálních projektů a výtvarníků. I navzdory nepřízni současné letecké dopravní situaci v Evropě festival proběhne bez absence avizovaných interpretů. „Jsme rádi, že nedávný ‚zásah vyšší moci‘ nezkomplikoval příjezd zahraničních interpretů,“ uvedl za organizátory Michal Brenner a ujistil: „Všichni interpreti dorazí, a fanoušci se tedy nemusí obávat programových změn.“ Ještě do čtvrtka mají zájemci možnost koupit permanentky na celý třídenní festival v předprodeji za výhodných 490 korun. Vstupenky budou na místě k dispozici na jednotlivé dny, a to v pátek za 250 korun, v sobotu za 390 korun a v neděli za 350 korun.

Páteční noc se budě věnovat audiovizuálním formám. Ve velkém sále předvedou již chvíli po osmé Tomáš Dvořák (Floex) a Jiří Libánský (Líba) unikátní hudební doprovod k německému němému filmu Roberta Wieneho Orlakovy ruce. Pokračovat bude trojice Vladimir 518, Ondřej Anděra (Sifon z WWW) a David Vrbík, kteří premiérově představí svoji performance SPAM Karel Gott Prager věnovanou kontroverznímu architektu Karlu Pragerovi. Celý večer ve velkém sále završí Cristian Vogel v jedinečném synchronizovaném hudebním i vizuálním setu. V divadelním sále se celý večer budou promítat filmy, které pro Sperm dramaturgicky sestavil tým Bio Oko. Ke zhlédnutí bude například dokument All Tommorrows Parties o jednom kultovním festivalu, Nerdcore for Life (dokument o nerdcore hip-hopu), Vincent Moon: The Takeaway Shows nebo krátké filmy z produkce Azyl festivalu. Pod taktovkou Jana Šrámka (VJ Kolouch) pak v prostoru MeetFactory budou vystavovat po celé tři dny své instalace pod souhrnným názvem MOV přední čestí videoumělci (Pavel Ryčka, Vojtěch Vaněk, Filip Cenek a další).

V sobotním programu se mohou fanoušci těšit na headlinery – elektronického partymakera Dana Deacona, který vydal minulý rok novou desku Bromst , německého tanečního producenta Pantha du Prince. V divadelním sále zase vystoupí irský dubsteppař Boxcutter nebo beatmaker rozjuchaných berlínských Jahcoozi Robert Koch, který se předvede se svým zadumanějším a temnějśím sólovým projektem.

V sobotním programu také vystoupí ambientní elektronika Data-live, “futuristické retro”Future Sound of Petržalka, které překopává nesmrtelné hity Richarda Müllera, Karla Gotta nebo Maťa Ďurindy osmibitovým stylem a příměsí bizarního electro-popu. Dále Jacob Korn, který žánrově pendluje mezi technem a melodickým housem a snaží se připravit posluchači i audiovizuální zážitek, nebo Statasoul, vlastním jménem Dalibor Hriadel, jenž vydal EP The Three of a Kind a spolupracuje například se slovenským experimentátorem Pjonim nebo rapperem Benem, známým také jako Peťo Tázok. Neděle: kapely a workshopy

V neděli se fanoušci mohou těšit na další z velkých jmen festivalu, americkou indie skupinu Why?, ale i brooklynské elektronicky-popové duo High Places nebo sólového písničkového barda Josiaha Wolfa. Christian Vogel, který zůstává v Praze celý víkend, se v odpolední přednášce podělí o své zkušenosti s hudební tvorbou.

Časový rozpis vystoupení a projekcí

PÁTEK – 23. 4.

REC – VELKÝ SÁL

20.15 Floex & Líba: Orlacs Hands

22.00 Spam – Karel Gott Prager

23.45 Cristian Vogel

RWD – DIVADELNÍ SÁL

20.00 All Tomorrow’s Parties

21.30 Vincent Moon: The Takeaway Shows

23.15 Nerdcore For Life

00.45 Azyl Festival Showcase

SOBOTA – 24. 4.

PLAY – VELKÝ SÁL

21.00 Data-live

22.30 Future Sound of Petržalka

23.30 Dan Deacon

01.00 Pantha du Prince

02.15 Jacob Korn

03.30 Stratasoul

FWD – DIVADELNÍ SÁL

21.00 Forma

22.45 Robot Koch

00.15 Boxcutter

01.45 Owntempo Showcase (ANS, Side 9000, Subject Lost)

NEDĚLE – 25. 4.

PAUSE – VELKÝ SÁL

20.15 Josiah Wolf

21.00 High Places

22.30 Why?

EDU – DIVADELNÍ SÁL

17.00 Cristian Vogel: Master Class

18.00 Michal Cáb: Hranice Pure Data

Více informací lze nalézt na webu www.sperm.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.