Wohnout & UDG 21. dubna v Praze

  • Wohnout & UDG 21. dubna v Praze Fotogalerie (10)
    • 17.04.2009
    • Tisk

    V rámci probíhajícího t-music tour rockových skupin Wohnout a UDG se uskuteční v pražské Incheba Areně v úterý 21. dubna (od 17:30) nejen společný koncert obou kapel, ale také křest jejich aktuálních alb.

    Sdílejte článek:

 
Skupina Wohnout na hudební scéně působí již třináct let a za tu dobu má na kontě pět desek a jedno koncertní DVD. Písně jako Vrátnej, Banány*nebo *Ó Gramofon se staly nepostradatelnými hity na klubových pódiích a festivalech. Tato rocková kapela vznikla v roce 1996 a vydala alba CunDaLla(1998), Zlý noty na večeři (2000), Pedro se vrací(2002), Rande s panem Bendou(2004, Zlatá deska). V anketě Žebřík 2005 vyhráli Wohnouti kategorie skupina, album a klip roku. V roce 2006 vyšla nahrávkaPolib si dědu (také Zlatá deska). Následují další ocenění v Akademii populární hudby Anděl a opět v anketě Žebřík. Aktuální album Karton veverek bylo volně ke stažení na t-music a fanoušci si mohli sami určit cenu. K úvodnímu singlu Kapela na šňůře natočili opravdu působivé video. Klipy, fotografie, booklety a celkový design si dělají sami ve vlastní produkci. Skupina Wohnout má za sebou přes 600 odehraných koncertů po klubech a festivalech v celé naší republice, několik úspěšných turné, jeho webové stránky patří k nejnavštěvo­vanějším mezi českými skupinami a za svůj design získali právem ocenění.
Partička UDG patří k mladší generaci skupin, které se propracovávají mezi přední rockové formace především díky energickým koncertům od malých klubů po zaplněné sály. Kapela vznikla roku 1998 pod názvem Useless Demigods. Střídali zkušebny, muzikanty, žánry a nakonec změnili i název, který se zkrátil na UDG. Pokud se jich dnes zeptáte, co ta tři písmena znamenají, odpoví, že vlastně vůbec nic a že si můžete vymyslet něco svého. Tak podle fantazie. V roce 2000 natočili demáč Štěkat do boudy, další nese název Obsazeno místenkou (2003). Zlomový bod v kariéře tehdy lokálně populárních UDG přichází bezesporu roku 2004 vítězstvím v soutěži Coca-Cola PopStar. První oficiální album Ztracení v inspiracích (2004) přineslo singly Motýla Hvězdář, na dalším Buď a nebe(2007) po odchodu Michala Čecha přibrali do svých řad francouzského kytarového mága Guillauma Kondrackiho. Aktuální deska Autoportrét je netradičně vydána i na flashdisku. Základem dnešní popularity UDG je časté koncertování po klubech či letních festivalech.
Během t-music Wohnout & UDG tour kapely zavítaly a do sedmi významných koncertních míst po celé republice včetně pražské Incheba Areny. Tam proběhnou v úterý 21. dubna oficiální křty obou alb. Šňůra začala 15. dubna v Plzni a konec je naplánován na 30. dubna do Ostravy.
Z koncertů si také návštěvníci odnesou vzpomínkové plakáty, fotky a další překvapení. Budou mít i možnost stažení digitálního obsahu do mobilu jako jsou tapety nebo vyzváněcí tóny nových skladeb obou skupin.

Vstupenky na koncert v pražské Incheba Areně (21. 4., 17:30)v síti Ticketpro za 190 Kč.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.