Rihannu jako hosta American Idol doprovodil Nuno z Extreme

Držitelka několika cen Grammy, čokoládová Rihanna, vystoupila jako host americké SuperStar neboli American Idol. A protože zazpívala píseň Rockstar 1010, doprovodila ji rocková kapela.

Velkým překvapením pro diváky byl muž, který se při této příležitosti chopil kytary – věhlasný kytarista Nuno Bettencourt z kapely Extreme.

Nečekané spojení Rihanny s Bettencourten sám Nuno označil za skvělou příležitost spojit velké talenty a vykřesat ohromnou energii.

Nuno Bettencourt je samozřejmě známý jako vůdčí osobnost multiplatinových Extreme. Ti byli nominování na cenu Grammy, když pokořili Billboard chart s megahitem More Then Words. Nuno se také podílel na řadě dalších projektů, točil sólová alba, komponoval filmovou hudbu aspolupracoval s hudebními hvězdami jako jsou Janet Jackson, Perry Farrell, Robert Palmer a spousta dalších.

Extreme – More Than Words

 

Rihanna svým výběrem kytaristy pro rockovou doprovodnou kapelu hodně překvapila. Nuno Bettencourt ubezpečil, že zahrát si s Rihannou pro něj byla čest. Když se dozvěděl o zpěvaččině zájmu o spolupráci, prohlásil: „Wow, this rocks! (překlad těchto slov asi není nutný, protože jsou dokonale výstižná) Ta skladba je tvrdá a funky a dostalo mě, že naprosto sedí k mému stylu hraní…“

Po prvních společných zkouškách byl Nuno spojením s Rihannou doslova nadšen: „Nezkamalo mě to. Dokonce to bylo lepší, než jsem čekal. Zahrál jsem si se skvělou kapelou, kterou se Rihanna obklopila, a dostal jsem možnost přispět k jejímu výslednému zvuku. Bude to zábava.“

Nunovo vystoupení s Rihannou je jednou z řady jeho aktivit poslední doby. Jak už možná víte, věhlasný kytarista oznámil v loňském roce reunion Extreme. Natočil videoklip pro populární komedii How I Met Your Mother. Navíc Nuno oslavil dvacáté výročí svého působení v roli firemního hráče Washburn Guitars. Při té příležitosti vznikla kytara s jeho signaturou N4XX.

Rihanna – Don´t Stop the Music

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.