Na Rock for People přijede Morcheeba, Tricky a Archive

  • Na Rock for People přijede Morcheeba, Tricky a Archive Fotogalerie (31)
    • 10.04.2010
    • Tisk

    Pop i punk, rozvážný nadhled i mladické skotačení, osvědčená klasika i progresivní experimenty.

    Sdílejte článek:

Pop i punk, rozvážný nadhled i mladické skotačení, osvědčená klasika i progresivní experimenty. Také další várka zahraničních kapel, jež na začátku července zamíří na festival Rock for People, stvrzuje jeho široký žánrový záběr.
Vedle trip-popové Morcheeby s navrátivší se vokalistkou Skye Edwardsovou, temného Trickyho, jenž zabrnká na rockovější notu, punkového „prudiče“ Jello Biafry známého z Dead Kennedys či jeho žánrových soukmenovců z Anglie Gallows, se návštěvníci mohou těšit i na formaci Archive. Ta před časem nadchla publikum v pražském Lucerna Music Baru a jejich singl Bullets se dostal do vysokých obrátek v éteru též mimo domovskou Británii.
„Letos budeme rozkročeni nejen mezi žánry, ale i mezi generacemi vystupujících kapel. Na jedné straně jsou Morcheeba, NOFX, Skunk Anansie, Jello Biafra, Suicidal Tendencies a ostatně i Tricky, na straně druhé pro české publikum do značné míry nová jména – Archive, Gallows, Does It Offend You, Yeah? anebo Evergreen Terrace. Uprostřed stojí hvězdní The Prodigy a rozhodně nezůstanou osamoceni,“ rekapituluje a zároveň naznačuje další line-up dramaturg Rock for People Petr Fořt.
Podle vývoje předprodejů by se návštěvnost měla minimálně vyrovnat té loňské s rekordním počtem 27 000 fanoušků. Pořadatelská agentura Ameba Production letos nabídku rozšířila o dvě scény na celkových osm, zvýšila počet účinkujících ze 150 na 170, přidala divadelní scénu, rozvinula cateringové služby, včetně nabídky nového partnera Pivovarů Staropramen, a chystá nápaditý program pro děti.
„Po loňském úspěchu s ekologickým programem, jehož součástí byla i recyklace a separace odpadů, tyto aktivity nadále rozvíjíme,“ doplňuje za organizátory Michal Thomes. Rock for People je nově jediným tuzemským zástupcem v prestižní asociaci festivalů Yourope, jejíž členové garantují například stanovenou úroveň bezpečnosti návštěvníků i pracovníků, dbají o zajištění zdravotní služby a prosazují ekologický přístup. Více na www.yourope.org.
V letošním roce se Rock for People uskuteční od 3. do 6. července.
Více informací:

www.ticketsforpeople.cz

www.rockforpeople.cz

Vstupenky na letní Rock for People v předprodeji na www.ticketsforpeople.cz

Další předprodeje: Ticketstream, Ticketportal

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.