Venefica přichází po zdařilém klipu se zbrusu novým EP

  • Venefica přichází po zdařilém klipu se zbrusu novým EP Fotogalerie (6)
    • 09.04.2010
    • Tisk

    Skupina Venefica ani trochu nezahálí. Krátce poté, co představila svůj povedený videoklip, je tu…

    Sdílejte článek:

Skupina Venefica ani trochu nezahálí. Krátce poté, co představila svůj povedený videoklip, je tu s další žhavou novinkou. Nejen pro své fanoušky připravila EP s novinkovými skladbami, které už také hraje na koncertech.

EP dostalo název My Inner Cell. Obsahuje celkem tři skladby a jako bonus už zmíněný videoklip k jedné z nich – Drowning Soul Syndrome. Klipovka se vyznačuje hymnickým refrénem a příjemnými melodickými linkami. Další skladby na My Inner Cell mají název Faces of Lie a The Art of Life.

O grafické zpracování bookletu k EP se postaral belgický fotograf a designer Jason Sacchetino.

Ípíčko je jakýmsi předznamenáním příští plnohodnotné desky. Na tu chce mít Venefica dostatek času. Navíc chce najít vhodného producenta a nahrávat v kvalitním studiu. Vydání druhé desky v pořadí tak plánuje nejpravděpodobněji na příští jaro.

Pětice mladých muzikantů se dala dohromady teprve před dvěma lety. Za tuto krátkou dobu si už připsala řadu úspěchů. Na podzim roku 2008 Venefica pokřtila své první album Reflections of Reality. Setkalo se s pozitivním ohlasem jak u hudebních publicistů, tak u fanoušků.

V roce 2009 se Venefica na základě verdiktu patnáctičlenné poroty v konkurenci kapel hudebních žánrů od jazzu, přes rock a pop až po ten nejtvrdší metal stala vítězem vyhledávací soutěže Líheň. To jí umožnilo zahrát si na předních českých festivalech jako Colours of Ostrava, Šterkovna Open Air či Inkubátor. Dalším úspěchem bylo třetí místo v České rokové lize podle hodnocení odborné poroty a první místo u fanoušků.

Už za pár dní Veneficu čeká české finále celosvětové vyhledávací soutěže Wacken Metal Battle a následně vystoupení na řadě letních festivalů i benefičních akcí.

Za velký úspěch Venefica považuje také turné s jednou z nejúspěšnějších českých kapel. Dostala příležitost zahrát si se stálicí českého hudebního nebe – skupinou Arakain. Venefica s touto legendou loni odjela část jarního a celé podzimně-zimní turné. O tom, že se fanouškům líbila svědčí fakt, že se na téměř každém koncertě muselo přidávat.

www.venefica.cz

www.myspace.com/…ficaofficial

Venefica – Drowning Soul Syndrome

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.