Metropolitní divadlo otevře rocková opera Oidipus Tyranus

  • Metropolitní divadlo otevře rocková opera Oidipus Tyranus Fotogalerie (30)
    • 08.04.2010
    • Tisk

    Prvním představením pražského Metropolitního divadla bude příští týden premiéra rockové…

    Sdílejte článek:

Prvním představením pražského Metropolitního divadla bude příští týden premiéra rockové opery Oidipus Tyranus. Konkrétně proběhne 13. dubna, ale zatím ještě v divadle Milénium. To se na Metropolitní divadlo přejmenuje letos v září.

Nové vedení divadla nabídne pestřejší repertoár. Ředitelka divadla Dana Bartůňková k tomu říká: „Rádi bychom opustili dosavadní provozní způsob divadla, kdy se zde hrál seriálově převážně jeden muzikálový titul." Kromě muzikálů divadlo nově zařadí také činoherní představení, koncerty, slavnostní večery i taneční produkce.

Krom premiéry a repríz Oidipa Tyrana se v divadle například už 15. dubna uskuteční charitativní koncert pro HIV pozitivní, na kterém vystoupí například Leona Machálková, Bára Basiková nebo Květa Fialová. Na programu je také situační komedie Nežárli! s Radkou Stupkovou, Davidem Suchařípou nebo Mojmírem Maděričem.

První premiérou nové sezony 2010/2011 Metropolitního divadla Praha bude v září divadelní verze filmu Jiřího Sequense Pěnička a paraplíčko z cyklu Hříšní lidé města pražského. Na 20. října se chystá bubenická show Five elements – Jumping Drums.

Vstupní prostor do divadla, který teď slouží jako kavárna, poslouží k pořádání vernisáží, výstav, křtů knih nebo CD.

Ale zpět k premiéře příštího týdne. Představitelem hlavní role v rockové opeře Oidipus Tyranus bude zpěvák skupiny Arakain Jan Toužimský. Sofoklova antická tragédie Oidipus se tentokrát dostává na divadelní prkna v hudebně-dramatickém provedení. Autory jsou Pavla Forestová a Milan Steigerwald. Stejná dvojice autorů předloni uvedla úspěšnou rockovou operu Antigona.

V Oidipovi budou hrát také Viktor Dyk, Helena Zeťová a Lešek Semelka. Jako host se představí Kamil Střihavka.

Divadlo Milenium funguje od roku 1998. V minulosti tu byly uvedeny například muzikály Rusalka, Starci na chmelu nebo Cats. V roce 2002 divadlo poničily záplavy a o šest let později se dočkalo rekonstrukce. V současné době nabízí bezmála 750 sedadel. Už brzy najdete podrobnosti na nových internetových stránkách www.metropolitnidivadlo.eu

Kamil Střihavka – Woodoo

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.