Koncert kdysi zakázaných písní

  • Koncert kdysi zakázaných písní Fotogalerie (8)
    • 22.04.2009
    • Tisk

    Obecně prospěšná společnost Opona (nevládní nezisková organizace, která vznikla z iniciativy mladých lidí, kteří pocítili potřebu důstojně připomenout a oslavit blížící se 20. výročí pádu železné opony a 5 let bez hranic) pořádá 1.května od 20:00 hodin v Divadle Archa koncert muzikantů různého hudebního zaměření, které spojuje víra ve svobodu projevu.

    Sdílejte článek:

 
Pojmenovala ho Koncert kdysi zakázaných písní (s podtitulem Life without barriers) a pozvání na něj přijaly stálice české folkové, rockové, funkové i hip-hopové scény. Netradiční dramaturgie umožní divákům poslech překvapivý chcover verzí kdysi zakazovaných písní v nových aranžích Romana Holého a jeho skupiny Monkey Business. Na setkání s nimi společně vystoupí Vladimír Mišík, Vlasta Třešňák, Vladimír Merta, Tony Ducháček, Jaroslav Hutka, Michal Ambrož, Pavel Zajíček, Tonya Graves, Matěj Ruppert, OrionaJames Co­le.
Akce připomene zakazované písně, které v dobách totality držely lidi ve víře, že se svoboda do naší země vrátí. Osloveni nebyli jen původní interpreti a autoři, ale i zástupci mladší generace, kteří mají chuť se k myšlence akce přihlásit. Všechny zpěváky, rappery a další hudebníky doprovodí skupina Monkey Business. Těšíme se, že se sejdeme na pódiu se střelci, kteří neváhali riskovat své jistoty a bojovali s režimem dlouhou dobu v naprostém undergroundu, vysvětluje motivaci Monkey Business Matěj Ruppert. Pilujeme repertoár s těmahle frajerama. My se to naučíme po svém. Jsme zvědavi, jestli se jim budou naše verze líbit. Jsem rád, že budeme hrát společně. Předpokládám, že všichni vědí do čeho jdou. Vědí určitě to, že Roman Holý těm věcem dá, co potřebujou, co ty písničky potřebujou, dodává Ruppert.
Datum 1. května jsme pro rozjezd zvolili záměrně. Znamená pro nás významné výročí, pět let od toho, kdy bývalé totalitní státy svým vstupem do Evropské unie definitivně potvrdily nový směr, kterým se po roce 1989 vydaly, vysvětluje důvody pro organizaci akce Kateřina Riley z Opony. S*ymbolický je i počet 200 dnů, po které budeme významné výročí připomínat. Oddělují od sebe 1. května a 17. listopadu, kdy naše oslavy vyvrcholí. Kromě koncertu jsme již teď na přelom dubna a května připravili i komponovaný kulturní projekt Cirkus totality, který bude následně cestovat po českých a evropských městech.*
Multižánrový projekt Cirkus totality proběhne v Praze ve dnech 23. dubna – 3. května  (v Plzni 27. 5. – 1. 6.) a jeho cílem je umožnit barvitější představu o komplikované minulosti.
Koncert se koná 1. května od 20:00 v Divadle Archa. Vstupenky v síti Ticketpro za 325 Kč.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.