Městská knihovna v Praze představí další rebelku: bude to Tonya Graves

Oblíbený a už dobře fungující cyklus vystoupení, který zavedla pražská Městská knihovna pokračuje. V polovině dubna přivítá zpěvačku Monkey Business, čokoládovou Tonyu Graves.

Tonya Graves umí blues i swing, s nadhledem zvládá rock, pop i funky a navíc jako rodilá mluvčí vyniká skvělou angličtinou. Americká rebelka v České republice žije už patnáct let. Je typická nezaměnitelným hlasem i obdivuhodnou energičností.

V doprovodu originálního jazzrockového bigbandu Štěpána Smetáčka The New Orchestra of Dreams se Tonya Graves představí 13. dubna v Litoměřicích, 15. dubna ve velkém sále Městské knihovny v Praze a 21. dubna v Benešově.

Návštěvníci koncertu se mohou těšit na známé i zatím méně známé skladby z pera nejrůznějších jazzových nebo rockových velikánů, stejně jako na nové kompozice Štěpána Smetáčka. Tonya Graves svůj um a šarm pražskému publiku předvede v rámci cyklu Rebelující dámy české hudby. Ten letos představil také například zpěvačku Radůzu, písničkářku Dagmar Voňkovou – Andrtovou a v červnu celý koncertní cyklus uzavře Lenka Dusilová s Eternal Seekers.

A ještě něco málo o Tonye Graves:

Zpěvačka vyrůstala v americkém Peekskillu a studovala divadelní a hudební herectví v New Yorku. Jednoho dne přijela na 14 dní na dovolenou do Prahy a hned třetí den ji někdo pozval do kapely. To se stalo před patnácti lety. Od té doby se Tonya Graves zabydluje na české hudební scéně a dnes je její neoddělitelnou součástí. Byla členkou Luboš Andršt Blues Bandu, Liquid Harmony, Tonny Blues Bandu, od 2000 patří k Monkey Business a od roku 2003 vystupuje také jako Tonya Graves & Her Rhytm Desperados.

Ovládá blues i swing, rock, pop i funk. Se svými kapelami už získala řadu nominací v cenách Akademie populární hudby a některé z nich dokonce proměnily v Anděly. Zahrála si také v několika filmech. Např. se objevila v roli habešského císaře ve filmu Obsluhoval jsem anglického krále. V poslední době našla novou polohu: propůjčuje svůj um a exotický šarm velkokapelovému projektu Štěpána Smetáčka The New Orchestra of Dreams.

Štěpán Smetáček hrál na bicí například s kapelami Řetěz, Arakain, s Alešem Brichtou, Milošem Dodo Doležalem, Guy Man Dudem a Barry Sparksem, natočil čtyři alba s kapelou Wanastovi vjecy, točil a hrál i s Druhou trávou Roberta Křesťana, s Die El. Eleffant!?, s Lucií odjel turné Pohyby, dlouho vedl kapelu Lenky Dusilové. Svým jazzrockovým skorobigbandem si splnil svůj dlouholetý sen.

Projekt Rebelující dámy české hudby vznikl v roce 2004. Za cíl si klade představit publiku současnou tvář ženské hudební scény nejrůznějších žánrů a popularizovat tak tvorbu a interpretační umění umělecky výrazných, i když někdy obecně málo známých, ženských hudebních osobností.

Wanastovi vjecy – Lži, sex a prachy

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.