Natálie Kocábová a Toxique vystoupí na festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER | ABradio.cz

Natálie Kocábová a Toxique vystoupí na festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER

  • Natálie Kocábová a Toxique vystoupí na festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER Fotogalerie (3)
    • 03.04.2010
    • Tisk

    Ve dnech 6. – 10. dubna 2010 se uskuteční jubilejní 20. ročník Mezinárodního festivalu…

    Sdílejte článek:

Ve dnech 6. – 10. dubna 2010 se uskuteční jubilejní 20. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER.
Festival tradičně pořádá Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Spolupořadateli jsou Centrum experimentálního divadla, příspěvková organizace a Divadlo Bolka Polívky. Uměleckým ředitelem festivalu je prof. Petr Oslzlý. Na organizaci festivalu pracují studenti DIFA JAMU pod vedením pedagogů. Festival je realizován díky finanční podpoře statutárního města Brna, Jihomoravského kraje, Ministerstva kultury České republiky a International Visegrad Fund. Akce se koná pod záštitou České komise pro UNESCO, ministra kultury České republiky, hejtmana Jihomoravského kraje, primátora statutárního města Brna a rektora Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.
Festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER je svým rozsahem a kvalitou jedním z nejprestižnějších festivalů svého druhu v Evropě.

Letošní ročník chtějí organizátoři ještě více přiblížit veřejnosti a především mladým lidem, a to hlavně prostřednictvím internetových stránek www.encounter.cz
a www.facebook.com/setkani
, kde mohou návštěvníci najít vždy aktuální informace.

V průběhu festivalu bude v budově Divadelní fakulty JAMU, Mozartova 1 návštěvníkům k dispozici Infocentrum. Zde bude nejen možné zakoupit vstupenky na jednotlivá představení, ale také budou k dostání propagační materiály festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2010, bulletin a festivalový deník „Meeting Point“ atd. Otevřeno bude po celou dobu konání festivalu a to vždy od od 9:00 do 21:00 hodin. Přestože festival oficiálně začíná až 6. dubna, Infocentrum bude pro návštěvníky otevřeno již v pondělí 5. dubna!
Festivalová představení budou probíhat na pěti brněnských divadelních scénách – v Divadelním studiu Marta a v Kabinetu múz (prostory Divadelní fakulty JAMU), v Centru experimentálního divadla (v Divadle Husa na provázku a HaDivadle) a v Divadle Bolka Polívky.
Letos se návštěvníci mohou těšit na představení následujících divadelních škol:
Janáčkova akademie múzických umění v Brně, Brno, Česká republika Akademie múzických umění, Praha, Česká republika Vysoká škola múzických umení, Bratislava, Slovensko The Polish National Film, Lodź, Polsko The Aleksander Zelwerowicz Theatre Academy in Warsaw, Varšava, Polsko Theatre – Laboratory “Alma Alter“, Sofie, Bulharsko Universidad de Antioquia, Facultad de Artes, Medellin, Kolumbie Helsinki Metropolia University of Applied Sciences, Helsinky, Finsko Reduta-Berlin The Theatre and Film Acting School, Berlin, Německo King´s College London, Londýn, Velká Británie Halic University Conservatory Theatre Department, Istanbul, Turecko University of Music and Performing Arts Graz, Graz, Rakousko All-Russian State University of Cinematography named by S. A. Gerasimov (VGIK), Moskva, Rusko
Letošní novinkou je zahajovací maškarní průvod – Průvod velikánů. Průvod bude začínat ve 13:00 před Divadelní fakultou JAMU, dále bude pokračovat ulicemi Sukova a Kobližná, odtud na náměstí Svobody a ulicí Masarykovou na Zelný trh, a dále do Divadla Husa na provázku. Zde začne ve 14:45 slavnostní Zahajovací ceremoniál festivalu.
Nedílnou součástí festivalu je také tradiční setkání všech účastníků, tzv. ROCK&POP Meetingpoint Party, kde vystoupí hudební skupina Toxique a Natálie Kocábová se svou kapelou. Party se koná v prostorách brněnského klubu Fléda dne 8.dubna ve 20:00. Vstupenky bude možné zakoupit na Infocentru.
Festival je zakončen Závěrečným ceremoniálem v Divadle Husa na provázku, na němž jsou výjimečné výkony a přínosy v dramatické oblasti oceňovány soškou Marta, kterou uděluje mezinárodní porota. Závěrečný ceremoniál začíná v sobotu 10. dubna v 19:00.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.