Hosty koncertů Bobbyho McFerrina budou Dan Bárta a Iva Bittová | ABradio.cz

Hosty koncertů Bobbyho McFerrina budou Dan Bárta a Iva Bittová

  • Hosty koncertů Bobbyho McFerrina budou Dan Bárta a Iva Bittová Fotogalerie (9)
    • 29.03.2010
    • Tisk

    Proč zrovna Dan Bárta a Iva Bittová? Co mají tito čeští umělci společného s Bobbym McFerrinem? …

    Sdílejte článek:

Proč zrovna Dan Bárta a Iva Bittová? Co mají tito čeští umělci společného s Bobbym McFerrinem? Společných jmenovatelů je rozhodně dostatek. Všichni tři vynikají svou osobitou muzikálností, smyslem pro originální interpretaci a hlavně skvělými improvizačními schopnostmi.

21. dubna v Obecním domě na Jarním GALA pro Struny podzimu, 22. dubna v pražském Kongresovém centru a 24. dubna v ostravské ČEZ Aréně se proto po boku Bobbyho McFerrina na pódiu objeví umělkyně se spoustou hudebních tváří Iva Bittová a vynikající muzikant s mnoha žánrovými přesahy Dan Bárta.

Dan Bárta a Illustratosphere – Some People

 

Dan Bárta, který je sám excelentním improvizátorem, s Bobby McFerrinem bez předcházející přípravy uhranul posluchače už při jeho první návštěvě v Praze před dvěma lety. Ukázky si můžete poslechnout na www.bobbyvpraze.cz

Trojice koncertů v České republice se uskuteční u příležitosti vydání nového McFerrinova alba VOCAbuLarieS. Ten se ve svém nejnovějším projektu nechal inspirovat rozličnými vlivy od afrických zpěvů přes arabské rytmy až po klasickou hudbu. A opět překvapuje neuvěřitelnými možnostmi vokálního umění. V textech se mísí známé i neznámé jazyky z celého světa a nechybí ani Bobbyho vlastní vymyšlená řeč.

Stejně jako na albu doprovodí Bobbyho McFerrina i při všech jeho koncertních vystoupeních speciálně sestavený pěvecký sbor. Náročným vedením „jednorázového“ tělesa byl pověřen sbormistr Pražského filharmonického sboru Lukáš Vasilek.

Bobby McFerrin – Don´t Worry, Be Happy

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.