VVV jsou mrtví, ať žije VEES!

Nevykalkulovaná retro kapela, tři kluci, tři bratři, od nepaměti spolu, to jsou VEES. Hodní synové svých otců. Vzorní přátelé svých přátel. Hrají na naše city, jako gorilí mladě olizující sklo v zoologické zahradě.

Produkují něco, co máme rádi, bez ohledu na to, co se říká v televizi. Otcové jim sice naordinovali 60’s, oni ale v touze po fanynkách či díky vlastnímu pubertálnímu vzdoru dále hledají ve vodách rokenrollí. „Starou muziku máme v krvi a v našich počátcích jsme ji sjížděli od rána do večera. Žádný revival ale rozhodně neplánujeme,“ říkají VEES.

Trvalo tři roky, než se z VVV, lokální kapely z Českých Budějovic, stalo něco víc. Tři roky Mates, Franta a Bernard zkoušeli ve zkušebně, podomácku nahrávali své písničky, hráli v různých jihočeských klubech a plánovali desku. Měli bandzone i myspace se spoustou fanoušků. Véčka se nepřestávala snažit – rock’n’roll, energetická vystoupení, úzké kalhoty a dlouhé vlasy. Bubeník svými sóly uzavíral koncert, basák skákal po aparatuře, kytarista nezůstal na místě. Davy pod pódiem šílely. Žádná kopírka ani revival, ale současná autentická divoká kytarovka, která v ČR nemá konkurenci..

Zlom nastal v létě 2009, kdy kapela konečně vyrazila do studia. Vznikly skladby Catch the Moon, Uncle John, Supernova a Annie on Trip (produkce Tuzex – Sunshine, Scissorhands). Remixy přihodili Ventolin (Kazety) s Moimirem Papalescu (Vanessa, Magnetik) a debutové promo EP** Johny Moon** mohlo konečně vyjít. Změna názvu už byla jen formalitou, nová etapa kapely již začala.

Vydání EP pomohla také podpora Café Hostel a hlavně domácího klubu Velbloud, čím došlo k mimořádnému propojení klubu a kapely. Právě v tomto českobudějovickém klubu kapela své EP Johny Moon ve čtvrtek 25. 3. společně se Sunflover Caravan také pokřtí. Den na to si to všichni pro velký úspěch na Velbloud celebration party night zopakují. Pak VEES vyrážejí na Johny Moon tour, které bude pokračovat až do léta a krom čtyř release večerů v Plzni, ČB, Brně a Praze obsahuje také hodně koncertů s přáteli Sunflower Caravan nebo třeba dvoják s The Pooh.

Aktuální koncerty – Johny Moon tour 2010:

24.03. Plzeň, Pod Lampou, křest EP, +Sunflover Caravan

25.03. ČB, Velbloud, křest EP, +Sunflower Caravan

26.03. ČB, Velbloud, party night, +Sunflower Caravan

09.04. Jindřichův Hradec, Lucky Pery, +The Hydes

10.04. Písek, Pí Local, +The Hydes, Dětské Nápady

13.04. Ústí/Labem, UL Eguana, +Sunflover Caravan

14.04. Brno, Desert, křest EP

17.04. Praha, Chapeou, křest EP, +Bounce!Bounce!

20.04. Karlovy Vary, Husovka, +Sunflover Caravan

24.04. Česká Lípa, Progres, +Sunflover Caravan

01.05. Slaný, Na Střelnici, +A Banquet

02.05. ČB, Café Hostel, unplugged

07.05. ČB, Budějovický Majáles

08.05. Tábor, Bar Do, +Dětské Nápady

15.05. Nahořany, Pod Kapličkou, +Boo

19.05. Praha, Futurum, +Rubiano, BT'n'J

22.05. Olomouc, S Klub, +The Hydes

28.05. Praha, La Fabrika, Český Tučnák 2010

04.06. Aš, Klubíčko, +The Pooh

05.06. Domažlice, Moskyto, +The Pooh

12.06. Frymburk, Frymburské slavnosti

18.06. Strakonice, Křemelka, +A Banquet

28.06. Plzeň, Cigistock

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.