Sunflower Caravan protestují proti organizaci Andělů

  • Sunflower Caravan protestují proti organizaci Andělů Fotogalerie (6)
    • 23.03.2010
    • Tisk

    Sunflower Caravan byli potěšeni nominací na ocenění v kategorii Objev roku v rámci Cen Anděl 2009.

    Sdílejte článek:

Sunflower Caravan byli potěšeni nominací na ocenění v kategorii Objev roku v rámci Cen Anděl 2009. Už samotnou tuto nominaci kapela vnímá jako ocenění vesměs kladně hodnoceného debutového alba a znatelného růstu koncertní činnosti kapely. S nominací se dle uceleného konceptu tohoto ročníku Cen Anděl pojilo živé vystoupení kapely na předávacím večeru.
Organizátory Cen bylo 16.3., tedy den po uveřejnění stěžejní tiskové zprávy rozhodnuto, že nominovaní na ceny v kategorii Klip roku a Objev roku byli nakonec vyřazeni z živého vystupování v rámci předávacího večera. Toto nesmyslné nabourání slibně působícího konceptu bylo kapele oznámeno jakoby mimochodem, bez řádného (konkrétně bez žádného) vysvětlení, a to během poslední komunikace managementu kapely s organizátory! Jedná se nejen o neprofesionalitu v jednání, ale především o značně nelogický a nešikovný krok, navíc v době, kdy by Ceny Anděl neměly riskovat svojí pověst:
Vzhledem k tomu že organizátory cen je už několik týdnů oznamováno, že o vítězích kategorií rozhodne „obrozená“ mnohočlenná akademie hlasováním přímo během předávacího večera, nemůžeme nevyslovit názor, že tento krok přímo vede k nedůvěryhodnosti institutu hudebních Cen Anděl. Co mají vlastně organizátoři v plánu? Proč měsíc před udílením cen deklasují svůj vlastní nově navržený koncept? Bude se snad ve dvou „zmrzačených“ kategoriích hlasovat také až na místě, ale bez živé produkce? Celou situaci obestírá zbytečně mnoho nejasností a chyb v komunikaci, na co již také upozornili někteří novináři.
„Hlavním motivem byl záměr představit v prime timu na celostátní televizi interprety a umělce živě a umožnit tak zviditelnění těm, kteří kandidují na prestižní ocenění a široká veřejnost je například ani nezná,“ – Michaela Kocourová, jednatelka společnosti Lewron, v emailovém rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Nelíbí se nám celková rozmlženost a nepružnost celé organizace, která nakonec vede k nefér jednání ze strany organizátorů. Oficiálně je totiž stále platná informace, že trojice nominovaných interpretů v dané kategorii vystoupí živě. Pouze Jaromír Nohavica se „provinil“ tím, že vyhlášení z důvodu turné po Polsku nestihne, a tudíž o šanci dostat cenu přichází. Sunflower Caravan kvůli potvrzenému živému vystoupení na cenách jeden koncert z právě probíhajícího turné zrušili a zablokovali si také další den na zvukovou zkoušku, čímž byly splněny všechny požadavky pořádající agentury.
„Předávání cen se přesto zúčastníme a děkujeme všem, kteří nám vyjadřují podporu.“ říkají Sunflower Caravan.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.