Skunk Anansie pracují na nové desce – po deseti letech | ABradio.cz

Skunk Anansie pracují na nové desce – po deseti letech

Britští alternativně rockoví Skunk Anansie intenzivně pracují na nové desce. Ta sice vyjde až na podzim, ale české publikum bude mít šanci novinkové skladby „ochutnat“ už o letních prázdninách. Skunk Anansie totiž zahrají na festivalu Rock for People.

Bubeník Mark Richardson pravidelně informuje o novinkách na Myspace profilu kapely. "Letos v lednu jsme se dali dohromady a začali psát novou desku po deseti letech tvůrčího vzduchoprázdna. Hurá!“, komentuje s nadšením návrat kapely.

Po šesti týdnech práce sestavili z osmdesátky hudebních nápadů pětadvacet songů. „Miluju způsob, jakým ve Skunk skládáme. Všichni přicházíme s nápady a dáváme je dohromady… ať už jde o melodie nebo texty, bicí, basa i kytarové linky jsou věcí diskuse,“ vysvětluje Mark Richardson tvůrčí proces Skunk Anansie. „Budete si myslet, že musí neskutečně dlouho trvat, než s tímhle demokratickým přístupem, dáme cokoliv dohromady… ale funguje to tak, že když je něco pecka, líbí se to všem, pak takový nápad použijeme,“dodává s úsměvem.

Zatím jsou natočené bicí a Skunk Anansie mají před sebou druhou část nahrávání, které má celkově zabrat sedm týdnů. Nová deska podle nich musí být perfektní. Po tak dlouhé pauze chce kapela nahrát ty nejlepší kusy. Nebude prý prostor na nějaké zbytečné výplně.

Zatím posledním počinem Skunk Anansie je výběrovka Smashes and Trashes, která vyšla 2. listopadu. S ní se kapela vrátila po osm let trvající hrací pauze a vyrazila na evropské turné čítající 21 koncertních zastávek.

“Žádná kapela od doby co jsme si dali pauzu nezněla a nezní jako my,” říká Skin k návratu Skunk Anansie na scénu. “Lidé jsou teď zase připraveni na další várku našeho melodického rocku. Když nás srovnám s konkurenčními kapelami, které se v posledních letech objevily, myslím, že jsme lepší než kdy před tím. Pokud bychom to tak necítili, náš comeback by byl tak nějak smutný a patetický.”

Nahrávka největších hitů Smashes and Trashes obsahuje patnáct skladeb, které mapují celou hudební kariéru Skunk Anansie. Najdete tu klasické pecky z desek od Paranoid & Sunburnt a Stoosh, které se dostaly do top ten, i z alba Post Orgasmic Chill, které vyšlo už v roce 1999. Nechybí tu nadčasové věci jako veselá Weak nebo hymnická Hedonism (Just Because You Feel Good), které doplňují tři zbrusu nové tracky: Because Of You, Tear The Place Up a Squander.

Skunk Anansie tvoří vokalistka Skin (vlastním jménem Deborah Dyer), basista Cass (Richard Lewis), kytarista Ace (Martin Kent) a bubeník Mark Richardson. Skončili v roce 2001, ale v září 2008 oznámili, že se znovu sejdou při práci na novém materiálu.

Skunk Anansie – Because of you

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.