Právě vychází unikátní album svého druhu Připraveným

Autorskou desku připravila trojice: muzikant Emil Valach, textař Tomáš Roreček a produkční Boris Carloff. Písničky různého stylu od rocku a popu přes rap až po elektronickou muziku zpívají známí čeští interpreti.

Na desce najdete např. Michala Malátného, Richarda Krajča, Báru Basikovou, Michala Hrůzu nebo Ivana Hlase. Své místo tu má i jazzová legenda – saxofonista Štěpán Markovič.

"Posluchači by měli být připraveni na to, že album bude pestré, a doufám, že nebude působit roztříštěně“, říká duchovní otec celého projektu Tomáš Roreček. Deska je pojmenovaná podle písně, kterou zpívá Ivan Hlas a ve které se říká, že „štěstí si rádo sedá na voly, ale bůh přeje připraveným“.

Autorskou desku prý chtěl Roreček udělat už dávno. Její vznik připomíná systém práce dvojice Patr Hapka a Michal Horáček, tedy jeden skladatel a jeden textař pracující s různými interprety.

Nejdřív vznikly texty, pak hudba Emila Valacha, a to vše v produkci Borise Carloffa. Roreček píše texty pro různé kapely už dvacet let. Dosud téměř vždy skládal texty na hotovou hudbu. Vždycky se musel přizpůsobovat interpretům, mezi kterými jsou například Chinaski nebo Kryštof. V případě projektu Připraveným chtěl ale mít vliv na konečnou podobu písně.

Důležitá byla spolupráce s Michalem Malátným, zpěvákem Chinaski, se kterým se Tomáš Roreček zná už řadu let. Pro jeho kapelu napsal slova k hitům Můj svět, Láskopad, Dobrák od kosti nebo Láska a jiná násilí. Souhlas Malátného, který zpívá na pilotním singlu Na všech nárožích světa, prý pomohl při domluvách s ostatními interprety.

Michal Malátný dodává: "S Tomášem se známe asi dvacet let. Jsme bývalí spolužáci z DAMU a jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit práce na podobném projektu. Takové hudební odbočení je vždycky fajn.

Do písně Kolumbus nazpíval vokály Valachův bývalý spoluhráč ze skupiny -123 min Zdeněk Bína. Skladbu Jako dnes nazpívala televizní moderátorka Lenny Trčková. Na desku se dostala úplnou náhodou. V podstatě zaskočila za Richarda Müllera. Trčková byla shodou okolností ve studiu, když autoři projektu hledali náhradu za zaneprázdněného slovenského zpěváka.

Projekt Připraveným by se měl do budoucna dočkat i své koncertní podoby. Zatím existuje 13 písniček a chystají se další. Projekt má taky své webové stránky www.pripraveny.cz

Kryštof – Ženy

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.