Pozvánka do Muzea hudby

  • Pozvánka do Muzea hudby
    • 20.03.2009
    • Tisk

    Muzeum hudby v Praze a občanské sdružení Neraweb prostřednictvím svého webmagazínu Rozhledna připravily zajímavou hudební akci nazvanou Minifestival hudby. Co můžeme čekat? Hudební setkání čtyř formací, každá v jiném muzikantském žánru. Kdy? 24. března od 19 hod. Vstup 120 Kč.

    Sdílejte článek:

Uslyšíme následující soubory: Komorní soubor Matoška. „Šéfem souboru je můj otec Dalibor Matoška, já jsem manažerem našeho souboru a mám na starosti zejména zajišťování různých akcí a propagaci souboru.Repertoár souboru zasahuje do všech oblastí hlavních slohových období i světové hudební kultury, včetně skladeb současných autorů a tvorby vlastní“, říká Martin Kokoška z rodinného ansáblu.

Kolečkový dům se prezentuje téměř nezařaditelně. Do nějaké připravené škatulky se nevejde. „*Nejde ani tak o snahu vypadnout ze škatule, určitě ne za každou cenu, jde spíš o to, že jsme výstižnější pojmenování našeho stylu než šanson – jazz – pop či scénická hudba… nenašli“,*vys­větluje Pavla Procházková, principálka sestavy a její dobrá duše.

World music zastupuje Szmyrum chechuum, ve své převážně folkové minimalistické podobě. „Název kapely odkazuje k Těšínsku, odkud pocházím, k těšínskému nářečí“, odkrývá zákulisí kapely Barbora Baronová, hybná síla formace, která vzbuzuje oprávněně asi největší zvědavost.

A sebeironičtí Wallpapersband na závěr se svým živelným jazzem, respektive swingem. „Nemáme žádného kapelníka, ale předsedu. A toho jsme vyloučili, páč nám imrvére do něčeho kecal“, přemýšlí nahlas jeden z muzikantů kapely. Přijďte si to poslechnout.

Více na stránkách Rozhledny www.webmagazin.cz a pochopitelně na místě.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.