Irský hudebník Bob Geldof si přijede do Prahy pro cenu | ABradio.cz

Irský hudebník Bob Geldof si přijede do Prahy pro cenu

  • Irský hudebník Bob Geldof si přijede do Prahy pro cenu Fotogalerie (8)
    • 08.03.2010
    • Tisk

    Muzikant a herec by měl už 14. března v Obecním domě převzít Evropskou cenu Trebbia 2010…

    Sdílejte článek:

Muzikant a herec Bob Geldof je známý také svými aktivitami v politice. Už 14. března by měl v pražském Obecním domě osobně převzít Evropskou cenu Trebbia 2010 za podporu umění. Zasloužil si ji hlavně za organizaci charitativní koncertů hudebních hvězd Live Aid v roce 1985 a Life 8 o dvacet let později.

Dalšími vyznamenanými ve stejné kategorii budou také německý operní pěvec Thomas Thomaschke a turecký mecenáš umění Bülent Eczacibasi. Podle organizátorů akce v Obecním domě se tu Bob Geldof objeví na 98 procent.

Rockový veterán Bob Geldof je držitelem řady různých ocenění. Před pěti lety v Římě převzal za své aktivity na pomoc hladovějící Africe cenu Člověk pro mír (Man for Peace). Ovšem britský zpravodajský server BBC paradoxně nedávno uvedl, že miliony dolarů, které v 80. letech Západ také s pomocí Geldofa shromáždil na pomoc v Etiopii, použili povstalci k nákupu zbraní.

Nadační fond Trebbia udělí ceny už po desáté. Za tvůrčí činnost jednu z nich získá slovenský herec Ladislav Chudík, dále fotograf Robert Vano a ruská pěvkyně Jelena Obrazcovová. Mimořádnou cenu za přínos k dialogu národních kultur převezme zakladatelka hudebního festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová.

V roli předávajících se na slavnostním večeru objeví např. zpěvák Karel Gott, ředitel Národního divadla v Praze Ondřej Černý a slovenský herec Andy Hryc. Na programu bude také dražba obrazů.

Evropské ceny Trebbia si z Prahy už dříve odvezli např. kytarista kapely Rolling Stones Ronnie Wood, kambodžský král Norodom Sihamoni nebo dirigent Jiří Bělohlávek.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.