Annie Lennox se vydává do boje proti AIDS

  • Annie Lennox se vydává do boje proti AIDS Fotogalerie (18)
    • 05.03.2010
    • Tisk

    Britská zpěvačka známá jak ze svého působení ve formaci Eurhytmics tak na sólové dráze spolupracuje s OSN.

    Sdílejte článek:

Britská zpěvačka Annie Lennox, známá jak ze svého působení ve formaci Eurhytmics tak na sólové dráze, spolupracuje s OSN. Konkrétně se zaměřila na Program pro boj proti viru HIV a nemoci AIDS (UNAIDS) a hlavně kampaň na ochranu žen před nemocí AIDS.

Celá kampaň je hlavně informační. Jejím cílem je upozornit obyvatele západních zemí na to, jak obrovský problém představuje nemoc pro africké ženy.

A co Annie Lennox k její nové aktivitě vedlo? „Jako dobře informovaná žena a matka ze Západu se ptám, proč toho víme tak málo o osudu nakažených žen, například v Africe,“ uvedla. AIDS podle ní sice mizí z povědomí lidí ve vyspělých zemích, přesto ale zůstává velkým problémem. „A proto musí být naším cílem vrátit toto téma do hlav lidí na Západě,“ dodává Annie.

Annie Lennox – Sweet Dreams (live)

 

Zpěvačka zdůraznila, že například v Jihoafrické republice je podíl nakažených žen třikrát vyšší než u mužů. Důvodem je podle ní sexuální násilí. „Místo aby se jim pomohlo, jsou ale tyto ženy vytlačovány na okraj společnosti,“ řekla Annie Lennox.

V některých afrických zemích je nakažena virem HIV, který AIDS způsobuje, až polovina žen v plodném věku.

Výše zmíněný program OSN, jehož patronkou se Annie Lennox stala, proto chce zatlačit na vlády na celém světe, aby chránily práva žen a dívek. Zároveň je jeho cílem v rizikových oblastech zajistit větší informovanost o nemoci, protože ženy potřebují pro ochranu před AIDS jiný přístup než muži.

Virem HIV je ve světě nakaženo zhruba 33,4 milionu lidí. Řada nakažených ale v současnosti žije déle než dříve díky dostupnosti léků, které rozvoj nemoci brzdí. Zatím ale neexistuje prostředek, který by ji zcela zlikvidoval.

Annie Lennox – Why

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.