Bobby McFerrin vybírá hudebníky pro svůj pražský koncert | ABradio.cz

Bobby McFerrin vybírá hudebníky pro svůj pražský koncert

  • Bobby McFerrin vybírá hudebníky pro svůj pražský koncert Fotogalerie (4)
    • 02.03.2010
    • Tisk

    Bobby McFerrin vystoupí v České republice hned třikrát, a to 21. dubna v Obecním domě na Jarním GALA pro festival Struny podzimu, 22. dubna v pražském Kongresovém centru a 24. dubna v ostravské ČEZ aréně. Na každém z těchto koncertů ho doprovodí speciálně sestavený komorní pěvecký sbor.

    Sdílejte článek:

Jeho sestavení dostala na starost hvězda domácí sborové scény, sbormistr Pražského filharmonického sboru Lukáš Vasilek. Hudebníky čeká velmi intenzivní příprava. Od začátku dubna se jim pak bude věnovat pravá ruka Bobbyho McFerrina, sbormistr a spoluautor některých skladeb Roger Treece. Společně pak budou pokračovat v náročných zkouškách a připraví výsledný repertoár.

Nový koncertní projekt VOCAbuLarieS má základy ve stejnojmenné nahrávce, která vyjde 15. března. Kromě ukázek z nového alba se návštěvníci koncertů mohou těšit také na starší tvorbu Bobbyho McFerrina. Potěší je také svými tradičními sólovými skladbami.

Podrobnosti ke koncertu, včetně hudebních ochutnávek, najdete na stránkách www.bobbyvpraze.cz
Vstupenky pak získáte v předprodejní síti Ticketpro.

Bobby McFerrin

… stále srší energií a je až neuvěřitelné, že příští rok oslaví šedesátku. Krom připravovaného alba VOCAbuLarieS ho čeká koncertní turné po Spojených státech i Evropě. Ke spolupráci zve operní pěvce, orchestry, pěvecké sbory i zástupce jiných hudebních žánrů.

Bobby McFerrin už získal deset cen Grammy a do paměti všech se vryla hlavně jeho nesmrtelná píseň Don’t Worry, Be Happy!. McFerrin je zároveň uznávaným dirigentem, skládá filmovou hudbu, učí a je příznivcem povinné hudební výchovy ve školních osnovách. Na kontě má na třicet desek, kterých se prodalo přes dvacet milionů kusů.

Bobby McFerrin – Don´t Worry Be Happy

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.