Sazka arena přivítá 13. prosince P!ink | ABradio.cz

Sazka arena přivítá 13. prosince P!ink

  • Sazka arena přivítá 13. prosince P!ink Fotogalerie (6)
    • 09.12.2006
    • Tisk

    Pink, vlastním jménem Alecia Moore, je sedmadvacetiletá zpěvačka původem z Philadelphie, jíž byla hudební kariéra předurčena už v dětství. Její otec hrál na kytaru, ona sama od malička zpívala a tančila. Již jako dítě se seznámila s populárním tanečníkem z Philly klubu, který navštěvovala, s jehož kapelou Schools of Thought začala vystupovat. O rok později složila svou první píseň a už tehdy ukázala světu, že se nebojí otevřeně mluvit o svých citech, navíc až s neobvyklou otevřeností.

    Sdílejte článek:

Profesionálně se začala hudbě věnovat díky úplné náhodě: byla oslovena obchodním zástupcem z firmy MCA Records, který hledal v jejím klubu Philly někoho, kdo by zaplnil místo v nové R´n´B kapele. Písně Pink se mu zalíbily a zpěvačka byla pozvána do konkurzu skupiny Basic Instinct. Působení v této kapele však nebylo ničím dlouhodobým a záhy se ocitla v kapele Choice.
Skutečnost, že ani zde nevydržela dlouho, ji předurčila pro sólovou kariéru.
Debutové album Can't Take Me Home vydala Pink v roce 2000 a velmi brzy se stalo oblíbené, především díky singlu There You Go, jež se hned po uvedení dostal do TOP 40 nejhranějších singlů v USA. O rok později vydala Pink druhé album M!ssundaztood s hitem Get the party started, o tři roky později následovalo album třetí, Try this, kde Pink poprvé ukázala, že ji to táhne stále více k rockové hudbě.
Letos v lednu se zpěvačka vdala a i nadále pokračuje ve své kariéře. Vydala album I'm not dead, kde poprvé zazněl singl Stupid viros, napadající „namyšlené fifleny“ jako jsou podle ní Paris Hilton nebo Jessica Simpson.
Následovaly i další hity Who knew či U+Ur Hand.
Letos Pink vydala i DVD Live in Europe, které je dokumentací jejího evropského turné.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.