Hudební festival Benátská noc letos konečně oslaví plnoletost

  • Hudební festival Benátská noc letos konečně oslaví plnoletost Fotogalerie (39)
    • 11.02.2010
    • Tisk

    Letošní osmnáctý ročník proběhne v Malé Skále ve dnech 30. 7. až 1. 8. a organizátoři se činí, jak mohou.

    Sdílejte článek:

Pro letošní oslavu dospělosti festivalu Benátská noc připravují organizátoři originální překvapení. Festivalové stránky dostanou nový vzhled a budou slavnostně spuštěny v symbolickém čase 18. února v osmnáct hodin, osmnáct minut a osmnáct sekund.
Nové webové stránky na adrese www.benatskanoc.cz se také propojí s oblíbenou sociální sítí Facebook, kde bude připravena stránka pro všechny fanoušky festivalu. Zároveň se také připravují další komunikační kanály, takže budete stále v obraze, jak probíhají přípravy festivalu.
Pokud se už teď nemůžete dočkat, koho všechno si budete moci na festivale poslechnout, máme tu pro vás několik interpretů a kapel. Letos se představí například Fiction Plane, Die Happy, Tublatanka, Richard Müller, Mig 21, No Name, David Koller, Toxique, Eddie Stoilow, Miro Žbirka, Vitacit, Tomáš Klus, Horkýže Slíže, Xindl X, Arakain, Walda Gang, Michal Hrůza, Sto zvířat, Žlutý pes a mnoho dalších.
Jako vždy platí, že čím dříve si lístky pořídíte, tím méně zatížíte vaši peněženku. Vstupenky je možno zakoupit na všech prodejních místech Ticketstream a také na internetu, a to za bezkonkurenční cenu 918 Kč. Tato cena platí jen do konce února, takže rozhodně na nic nečekejte a rozbijte prasátko.
V minulosti se na festivalu Benátská noc objevili hudební interpreti jako Anthrax, The Gathering, Suzi Quatro, Scorpions a další. Akce, která si vysloužila přezdívku nejkrásnější český festival, má také tradici v podobě hudebního zaměření jednotlivých dnů festivalu. Hudební nadšenci tak mohou zavítat třeba na rockový pátek, popovou sobotu či pop-folkovou neděli.
První ročník se uskutečnil v roce 1993, na Žluté plovárně na Malé Skále v Českém ráji. Na jedné stage se představili např. Kamil Střihavka nebo Katapult. Postupem času se festival rozrůstal. Následující ročníky se konaly na plovárně, čtvrtý již proběhl na loukách v Pojizeří.
Pořadatelé Benátské noci se snaží zachovat u festivalu jeho stálou tvář. Až do dneška se koná vždy poslední víkend v červenci. Stále na loukách v údolí Jizery na Malé Skále. Od raných dob akce probíhaly tradiční neckyády a fotbalový zápas místního celku s 1. FC Spark.
Videoklip: Fiction Plane – Hate

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.