Brno se může začít těšit na nářez v podání Vanessy

  • Brno se může začít těšit na nářez v podání Vanessy Fotogalerie (2)
    • 04.02.2010
    • Tisk

    Vanessa se 10.2. chystá do brněnské Flédy a ve srovnání s pražským křtem chystá další překvapení.

    Sdílejte článek:

Vyprodaná Vltavská, zákaz vysílání videoklipu a jeden z nejúspěšnějších comebacků loňského roku: legendární Vanessa se 10. února chystá do brněnské Flédy a ve srovnání s pražským křtem chystá další překvapení.
Dorazí tak nejen šokující choreografie s replikou elektrické křesla, ale také speciální přístroje na vylučování feromonů, které pro Vanessu vyvinul doktor Schwarz z laboratoří Skin Biology. „Povinností umělců je zraňovat lidi svým uměním, proto kašleme na nějaké hranice. Kamarádsky ale návštěvníkům doporučím si tentokrát vzít deštník,“ říká frontman Samir Hauser. Jako hosté se představí Insania a v rámci after party CZ Sanctuary DJs.
Masochistickou přitažlivost měly koncerty Vanessy vždycky. V 90. letech byli diváci od skupiny odděleni pletivem – a oslněni tehdy naprosto futuristickou projekcí, ve které se jakoby mimochodem potkávaly útržky porna, tváře masových vrahů a optimistické počítačové animace, zažívali něco, co většina z nich předtím ani potom už nezažila.
Vanessa – Ahoj, chcípni!

Nové album Ave Agony, které vyšlo na Mikuláše u X Production, produkoval Alexander Hacke (Einstürzende Neubauten) a kromě zpěváka Samira Hausera a skladatelů Miroslava Papeže a Daniela Rodného se na něm podíleli také bubeník Jaroslav Stuchlý a producent Jakub Horák. „Dneska hrajem mainstream, jsou to takový příjemný písničky pro lidi našeho věku, kteří s námi vyrůstali, i pro ty mladší,“ říká o albu Rodný. „Pokud se o sobě lidé něco chtějí dozvědět a odhalit temnou stranu, která je v každém z nás, deska Ave Agony jim to umožní,“ dodává Samir.
Tvorba pro kapelu představovala vždycky hlavně psychoterapii. „Mám rád horrory a tohle pro mě byla dobrá příležitost, jak si v jednom takovém zahrát,“ říká Papež. Takovým horrorem byl i dřívější divoký život Rodného, který Vanessu opustil před patnácti lety. „Šplhal jsem na různý výškový budovy a odhodlával se ke skoku. Ani v koutku duše jsem si nemyslel, že to období přežiju, natož že budu zase někdy vést relativně normální pozemský život. Ale stalo se – a do věcí na Ave Agony jsem vyřval právě něco ze svých zážitků z těch posledních patnácti let,“ vzpomíná Rodný. „Jsme rádi, že dejcháme a jestli je na týto desce něco opravdu hodnotnýho, pak to, že je pravdivá a jsou na ní věci, hudba i texty, které jsou přímo z nás,“ doplňuje Samir.
Albu Vanessy Ave Agony se začíná dařit také v Německu. Superlativy v recenzích jako objev roku 2009, nový Tarantinův soundtrack a hodnocení 11 z 10 tomu jen nasvědčují.
Režisér David N. Jahn bude na koncertě točit záběry do připravovaného dokumentu o Vanesse.
Další informace:

www.xproduction.cz

http://www.vanessa.cz

http://bandzone.cz/vanessa

http://www.myspace.com/vanessaebm

Fotokredit: Jan Kruml

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.