Záznam z koncertu Blur v Hyde parku vychází na DVD

  • Záznam z koncertu Blur v Hyde parku vychází na DVD Fotogalerie (3)
    • 01.02.2010
    • Tisk

    Kapela Blur se minulý rok vrátila na pódia a z unikátního koncertu vzniklo DVD No Distance Left To Run

    Sdílejte článek:

Kapela Blur se minulý rok vrátila v plné sestavě na koncertní pódia. Pro většinu lidí to bylo naprosto nečekané. Skupina patří k hlavním reprezentantům tzv. brit popu. V devadesátých letech dokonce úspěšně soupeřila s konkurenčními Oasis o post nejúspěšnější britské kytarovky.
Jejich alba jako Great Escape, Park Life nebo 13 se počítají mezi zásadní díla hudební historie. Po svém současném návratu odehráli několik vyprodaných koncertů, které britská média nadšeně vychvalovala jejich comeback označovala za jeden z nejvydařenějších za posledních několik let.
Z unikátního dvojkoncertu v Hyde Parku vznikl záznam, který na podzim vyšel na CD ve dvou různých verzích. V londýnském Hyde Parku se měl původně uskutečnit pouze jeden koncert, ale protože se lístky na něj vyprodaly za méně než dvě minuty, kapela oznámila tehdy ještě jeden termín. DVD No Distance Left To Run se objeví na prodejních pultech 15. února a jedná se o více než jen pouhý koncert skvělé kapely. Dvoudisková verze přináší fanouškům rovněž jedinečný filmový dokument, který zachycuje zákulisí návratu skupiny. Film nabízí aktuální rozhovory se čtveřicí muzikantů, kteří se na pódiu sešli po dlouhých devíti letech a kteří rekapitulují léta strávená v Blur. Komentují důležité okamžiky, porážky i vítězství. Tento dokument natočili Dylan Southern a Will Lovelace a premiérově byl uveden zkraje tohoto roku v Londýně.
Kapela Blur se ještě ve svých začátcích jmenovala Seymour podle jedné knížky J. D. Salingera. Důvodem proč změnili svůj název je čistě prozaický. Na koncertě je slyšel Andy Ross z labelu Food Records a chtěl s nimi uzavřít smlouvu. Jediné co mu vadilo, byl právě název kapely. A tak kapela dostala seznam možných názvů a vyhrálo to jméno Blur. V březnu roku 1990 nově pokřtěná kapela konečně podepsala svou první smlouvu.
Historie kapely nabrala obrátek hned po prvním vydaném singlu There is no other way, který se stal hitem jara ve Velké Británii roku 1991. Na tomto songu se poprvé s Blur podílel producent Stephen Street, který vyprodukoval všechny písničky kapely až na jednu z alba Parklife.
Debut kapely Blur jménem Leisure, byl vydán v srpnu roku 1991. Byla to kolekce songů, ve kterých se mísila explosivnost kytar a vokální vyzrálosti z dob Beatles. Damon Albarn se proměnil ve velice dobrého autora písní a lehce kritizoval tehdejší poměry v Anglii. Průlomem v této oblasti se stala skladba Modern Life Is Rubbish, která byla pojmenována dle graffiti na které Damon koukal každé ráno když se podíval z okna. Byla to dá se říct historická píseň, mapující historii Spojeného království od 16. století až do dnešní doby.
Moderní pohled na Anglii byl přednesen na třetím albu jménem Parklife, které se analyticky dívalo na tradiční anglické fobie a neúspěchy. Hudba na tomto albu byla čistou směsicí kytar, basy, bubnů a nádherně plastických zvuků piana. Odstavila na druhou kolej typické výplody pop-kultury tehdejší doby. Za toto album dostali Blur dokonce 5 ocenění Brit Awards v roce 1995.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.