Ozzfest se po roce vrátí a s ním nový Ozzy

  • Ozzfest se po roce vrátí a s ním nový Ozzy Fotogalerie (22)
    • 26.01.2010
    • Tisk

    Ozzfest se vrátí i když Ozzy Osbourne neplánuje návrat Black Sabbath, ale pracuje na novém albu.

    Sdílejte článek:

Po roční pauze se vrátí putovní festival Ozzfest. Zároveň Ozzy Osbourne v jednom rozhovoru prozradil, že pracuje na novém albu. Nebude se jednat o návrat Black Sabbath, ale bude to Ozzyho další sólové album. Bude se jednat o vůbec první desku od roku 1988, na které se nepodílí společně se svým dlouholetým spoluhráčem, kytaristou Zakkem Wyldem.
Ozzy dává vše na pravou míru, i když si budou lidé myslet, že se zbavuje svého kytaristy. Podle něj to tak vůbec není. Zakk má teď svoje vlastní věci a Ozzy má pocit, že on nepotřebuje jeho. Bylo mu jasné, že a chvíli musí vzít jiného kytaristu. Tím se stal řecký kytarista Gus G.
Pro nové album měl Ozzy vymyšlený i název a mělo se jmenovat Soul Sucka. Nakonec si to rozmyslel, protože uveřejnění názvu desky na internetu vyvolalo mezi jeho fanoušky spíše chladnou reakci. Takže prý přijde s něčím lepším, co by se jim na tričkách líbilo. Termín vydání zatím nepojmenovaného alba je stanoven na červenec, kdy by se měl po roční pauze vrátit i legendární putovní festival Ozzfest. Po Ozzfestu udělá Ozzy největší turné svého života. Podle něj se to bude rovnat zhruba tomu, jako jít 3025krát na rande.
Ačkoliv je Ozzy Osbournovi už šedesát jedna let, nechystá se rozhodně jít do důchodu. Každopádně si pořád udržuje zdravý black smysl pro humor. Je si jistý, že za nějaký čas bude ležet v krabici s dřevěnými dvířky lícem dolů, ale do té doby bude dělat, co umí. Někdy se cítí v pohodě a občas mu hlas prostě někam zmizí, ale pořád se dokáže bavit.
V roce 2000 se dočkal vlastní hvězdy na pověstném hollywoodském chodníku slávy. Vydal během svého dvacetiletého působení u firmy Epic 12 alb. V roce 2000 obdržel Grammy v kategorii Best Metal Performance jako člen Black Sabbath za skladbu Iron Man. Téměř milión fanoušků navštívilo pátý ročník Ozzfestu.
Ozzfest je každoroční cyklus několika desítek koncertů skupin, které hrají Heavy Metal, Hard Rock, Death Metal, Hardcore a Nu Metal, které se konají v USA a v Evropě. Organizátory jsou Ozzy Osbourne a jeho manželka Sharon. Koncerty jsou tradičně na dvou pódiích. Na hlavním vystupují přední světové skupiny, na pódiu druhém skupiny méně známé. V roce 2005 festival začal 15. července v Bostonu a trval až do 4. srpna, cyklus skončil koncertem ve West Palm Beach na Floridě.
Black Sabath – War Pigs live 1978

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.